تلفن همراه

اکثر اپ های حوزه سلامت مشکل امنیتی دارند

منبع: فارس

کارشناسان امنیتی هشدار می دهند که اکثر برنامه های تلفن همراه ارتقای سلامت و بهداشت مشکلات امنیتی جدی دارند و سازوکارهای مناسب برای حفاظت از اطلاعات حساس کاربران در آنها وجود ندارد.

بررسی های انجام شده در دانشگاه های پیروس و ویرگیلی در یونان و اسپانیا نشان می دهد که حفره های امنیتی موجود در برنامه های یادشده متعدد و خطرناک است و بسیاری از برنامه های محبوب تلفن همراه چنین مشکلاتی دارند.
اکثر این برنامه ها اطلاعات حساس کاربران را ذخیره می کنند و برای تبادل این اطلاعات از راه های ارتباطی ناامن استفاده می کنند و همین مساله موجب می شود اطلاعات یاد شده در اختیار افراد و گروه های ثالث قرار بگیرد.
بر اساس این بررسی در 20 برنامه محبوب سلامت در پلی استور گوگل، مشکلات امنیتی جدی وجود دارد. هر یک از این برنامه ها توسط صدهزار نفر تا 10 میلیون نفر بارگذاری شده اند و درجه بندی دریافتی این برنامه ها 5/3 از 5 بوده است.
80 درصد این برنامه ها اطلاعات خصوصی کاربران را به شیوه ای ناامن در اختیار سازمان های ثالث قرار می دهند که از جمله این اطلاعات می توان به عکس های پزشکی و غیره اشاره کرد. تنها حدود نیمی از این برنامه ها حاوی سازوکارهای مناسبی برای به اشتراک گذاری ایمن اطلاعات هستند و تنها 20 درصد آنها در مورد احتمال نقض حریم شخصی به کاربران خود هشدار می دهند.
از جمله دیگر اطلاعاتی که به این شیوه قابل سرقت هستند می توان به فهرست تماس کاربران، اطلاعات جی پی اس، میکروفون و دوربین اشاره
کرد.


​​