تلفن همراه

Google Pay جایگزین کیف پول گوگل می‌شود

پروژه جدید گوگل به منظور راه‌اندازی اپلیکیشن اندرویدی جدیدی به نام Google Pay برای جایگزینی با سرویس‌های قدیمی آن یعنی کیف پول گوگل و Android Pay کلید خورد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات (ایستنا)، این اپلیکیشن به کاربران امکان اضافه کردن چند کارت بانکی برای پرداخت با گوشی تلفن همراه را خواهد داد و طبق اعلام گوگل به زودی امکان انتقال پول از طریق آن نیز فراهم خواهد شد.
علاوه بر امکان پرداخت، این پلیکیشن امکان گزارش‌گیری از آخرین خریدها و مکان‌یابی نزدیک‌ترین فروشگاه‌ها یا راه‌های استفاده از کارت‌های وفاداری را برای کاربران خود فراهم می‌کند.
Google Pay همچنین امکان همگرا کردن گذرگاه‌های حمل و نقل مبتنی بر NFC را فراهم کرده است که این پروژه با شهرهایی همچون لندن، کیو و پورتلند آغاز می‌شود.
کاربران اندروید در آمریکا و بریتانیا نخستین کسانی خواهند بود که امکان ارسال و درخواست پول از سرویس Google Pay را خواهند داشت.
طبق اعلام گوگل، این اپلیکیشن طی ماه‌های آینده راه‌اندازی خواهد شد و بخشی از پروژه  سرویس‌های پرداخت این شرکت است که پلتفرم موبایل پرداختی اندروید و کیف پول گوگل را با یک پلتفرم بهبود یافته برای پرداخت‌های آنلاین یکدیگر ترکیب کرده است.
این کمپانی از سال گذشته، پلترم Google Pay را توسعه داده است و در برخی از وب‌سایت‌ها و کسب و کارها به عنوان یک گزینه پرداخت در دسترس قرار گرفته است.
 

​​