فناوری اطلاعات

بیل گیتس: نمی خواهم رییس جمهور آمریکا شوم

منبع: ایتنا
بیل گیتس، بنیانگذار و مدیرعامل اسبق مایکروسافت یا بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان کسب و کاری راه اندازی کرد که در زمان ریاست وی بیش از ساکنان یک شهر در شرکت او مشغول به کار بودند. او همچنان ثروتمندترین مرد جهان محسوب می شود و این مساله نشان می دهد که برنامه های اقتصادی را هم به خوبی پیش می برد. با این توضیحات به نظر شما گیتس برای ریاست جمهوری آمریکا گزینه مناسبی به نظر می رسد؟
بیل گیتس که به تازگی در یک جلسه پرسش و پاسخ آنلاین حاضر شد به این سوال پاسخ منفی داد و اعلام کرد که برای این اتفاق برنامه ای ندارد. شبکه اجتماعی رِدیت یک جلسه پرسش و پاسخ بسیار محبوب و مردمی با نام «هرچه می خواهید از من بپرسید» را برگزار می کند که این هفته بیل گیتس در آن حاضر شد و طی آن اعلام کرد هیچ علاقه ای ندارد که رییس جمهور آمریکا باشد.
او گفت: من برای انتخابات ریاست جمهوری اقدام نخواهم کرد، زیرا بسیار راغب هستم تا با همسرم ملیندا همکاری کنم و من هم اکنون در “بنیاد بیل و ملیندا گیتس” مشغول به کار هستم. او در ادامه توضیح داد: موافتم که همه ما می بایست یک رییس جمهور باهوش داشته باشیم تا بتواند نقش آمریکا در بلندمدت را برای حضور در عرصه جهانی به خوبی ایفا کند، تحقیقات را در زمینه های مختلف پیش ببرد، برای ریشه کن کردن بیماری ها اقدام کند، تغییرات جوی را به حداقل برساند و سطح تحصیلی مردم را ارتقا دهد. ولی من علاقه ای ندارم در این نقش حاضر شود. 
 

​​