اپلیکیشن

تفاهم نامه واگذاری مدیریت پیام رسان سروش، 5 میلیارد می ارزد؟

تفاهم نامه واگذاری مدیریت «پیام رسان سروش» از معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما به «منظومه فرهنگی– رسانه ای جام جم» واگذار شد.
 
 
به گزارش فناوران در حالی که به دلیل وضعیت مدیریتی و مالکیتی پیام رسان سروش، این پیام رسان قادر به دریافت وام 5 میلیاردی حمایتی از وزارت فاوا نبود، مدیریت این پیام رسان واگذار شد.
براساس این گزارش پیام رسان سروش تمام کارهای لازم برای دریافت این حمایت را انجام داده بود اما برای ضمانت، باید یک نفر سفته های مربوطه را امضا می کرد که مدیران این پیام رسان اعلام کرده بودند در وضعیت حقوقی فعلی این پیام رسان، امکان امضای سفته ها نیست. 
روز گذشته اعلام شد که مدیریت این پیام رسان واگذار شده است و باید دید آیا این واگذاری برای رفع مشکل دریافت وام بوده است؟
 
غلامرضا نوری مدیرعامل منظومه جام جم گفت: پیام رسان سروش به عنوان پر مخاطب ترین پیام رسان ایرانی محصول جوانان نخبه و توانمندی است که «ما می توانیم» را باور دارند.
مدیرعامل جام جم با بیان این که  فناوری ایجاد و توسعه پیام رسان هایی با مخاطبان چند ده میلیونی، در رده فناوری های راهبردی مانند «نانو» و «هسته ای» است تاکید کرد: جوانان ما نشان داده اند همان طور که در آن زمینه ها توانستیم به قدرت های اول دنیا برسیم در این فناوری نیز به زودی با سایر رقبا هم آوردی خواهیم کرد.
وی به مشارکت بخش خصوصی با سازمان صدا و سیما در توسعه پیام رسان سروش پرداخت و گفت: این راهبرد درستی برای دست یابی به موفقیت های فعلی و پیش روی این پیام رسان است که همچنان باید تقویت شده و ادامه داشته باشد.
مدیر عامل منظومه جام جم افزود: هم افزایی پیام رسام سروش به عنوان «سرویس پایه» با «نهضت توسعه محتوای فضای مجازی»، فرصتی بزرگ برای انجام ماموریت های سازمان صدا و سیما در منظومه فرهنگی – رسانه ای جام جم است.
وی با بیان ماموریت وزارت ارتباطات در راه اندازی و حمایت از پیام رسان های بومی افزود: توقع این بود که این وزارت خانه متناسب با ابعاد این «پروژه ملی» حمایت های بزرگی از پیام رسان های بومی انجام دهد اما متاسفانه حتی وعده های حداقلی اعلام شده هم به طور کامل محقق نشده است.

​​