بازار سرمایه

تب دلار دوباره به جان بازار افتاد

مریم عسگری - فناوران : قیمت دلار امروز به مرز 5 هزار و 300 تومان و در پی آن نرخ حواله های ارزی به رقم بالای 5 هزار و 400 تومان رسید.
 
البته هیچ خرید و فروشی در بازارهای ارز صورت نمی گیرد و بسیاری از صرافی ها یا نرخ دلار را از روی تابلوی اعلان نرخ ارز برداشته اند یا نرخ سابق 4 هزار و 880 تومان را ثبت کرده اند. اما اگر برای خرید یا فروش به صرافی ها مراجعه کنید با پاسخ منفی فعالان بازار دلار مواجه می شوید و آنجاست که نرخ واقعی دلار و حواله دلاری به شما اعلام می شود.
 
همچنین نرخ یورو به رقم 6 هزار و 300 تومان افزایش یافته است.
 
به گفته فعالان بازار ارز، اگر چه قیمت ها افزایش یافته است؛ اما سطح معاملات در بازار به کمترین حد رسیده است. این موضوع (افزایش ناگهانی نرخ ارز) موجب نگرانی فعالان بازار کامپیوتر شده است. زیرا به گفته آنها اگر نوسانات نرخ دلار آزاد ادامه یابد، امیدی به رونق بازار حتی در ماه های پایانی فصل بهار نخواهد بود.
به گفته فعالان بازار، از زمان آغاز نوسان نرخ دلار یعنی هفته دوم فروردین، سطح معاملات در بازارهای کامپیوتر در حد چشمگیری کاهش یافته است. کارشناسان نیز با تایید این موضوع می گویند که به نظر می رسد نباید امید چندانی به بهبود وضعیت بازار کامپیوتر داشته باشیم. به گفته آنها تصمیم کاهش تعرفه واردات نوت بوک از 15 به 5 درصد که اواخر سال گذشته اتخاذ شد، موجی از امید در دل فعالان بازار کامپیوتر و خریداران در رابطه با رونق بازار کامپیوتر ایجاد کرد. اما حالا به نظر می رسد که عوامل تعیین کننده تری بر رکود بازار موثر هستند. به گفته آنها تا زمانی نرخ دلار تثبیت نشود نمی توان امیدی به بهبود وضعیت بازار داشت.

​​