با نصب کیوسک های اطلاع رسانی : پروژه نقشه الکترونیکی مشهد با الهام از google earth به اجرا در می آید

ITiran - یک موسسه کامپیوتری قصد دارد با ایجاد کیوسک های مجهز به رایانه در مبادی ورود به شهر و برخی از نقاط شهر مشهد اطلاعات مورد نظر مسافران ، زائران و شهروندان مشهدی را در سریع ترین زمان ممکن به آنها ارایه نماید.


موسسه پارس مدیا که قصد دارد این کیوسک ها را به صورت رایگان در مشهد نصب کند الگوی برنامه خود را برای ایجاد یک نقشه الکترونیکی از مشهد از نقشه گوگل (google Earth) کسب کرده و به این ترتیب کاربران و مسافران می توانند با کلیک روی هر کدام از نقاط مورد نظر در نقشه اطلاعاتی مانند اماکن اقامتی، اماکن تفریحی، اماکن پذیرایی، اماکن اداری و سازمان های دولتی، امکاکن ورزشی، پاسگاه ها ، شهرداری ها، بیمارستان ها ، پمپ بنزین ها و ... را بلافاصله به دست بیاورند.


این نقشه الکترونیک که روی کیوسک های مختلفی در سطح شهر به کاربران ارایه می شود همچنین امکان جست و جو و مکان یابی دقیق( شامل خیابان ها و کوچه های اصلی و فرعی) را با قابلیت بزرگنمایی و کوچکنمایی روی نقشه و همچنین تعیین نزدیک ترین مسیر بین دو نقطه را دارد.
امکان علامت گذاری یک مکان و ارسال آن به قسمت به صورت کروکی از طریق ایمیل و یا چاپ آن و همچنین نمایش مراکز پرترافیک شهر و بانک جامع اصناف و مشاغل مشهد نیز از دیگر امکانات این برنامه است.


این نقشه الکترونیک همچنین تمامی اطلاعات تاریخی، توریستی، فرهنگی و ... مشهد را به همراه اطلاعات کامل اقوام و فرهنگ ها و رسوم های منطقه ای به صورت مولتی مدیا در اختیار کاربران قرار می دهد.


طرح نقشه مولتی مدیای مشهد همچنین امکان دریافت اطلاعات از طریق موبایل ( با استفاده از تکنولوژی Mobile Device) را فراهم می آورد و در چند فازی و در فواصل زمانی متعدد بخش های مختلف آن توسعه داده شده و در اختیار مردم قرار می گیرد.


URL: http://www.ictna.ir/id/003560/

Code: 003560