تنظیمات سرویس GPRS و MMS همراه اول

ICTna.ir - تنظیمات استفاده از سرویس های GPRS (اینترنت همراه) و MMS (تبادل پیام های چند رسانه ای) همراه اول برای نخستین بار توسط آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) منتشر شد.

به گزارش ایستنا مشترکین همراه اول برای استفاده از این خدمات لازم است تنظیمات زیر را بروی روی گوشی تلفن همراه خود اعمال نمایند:


تنظیمات GPRS و MMS همراه اول


براساس مشاهدات خبرنگار ایستنا در حال حاضر استفاده از سرویس GPRS همراه اول تنها در برخی مناطق تهران ممکن میباشد که آن هم با اختلالات فراوانی مواجه است. همچنین امکان تبادل MMS بر روی شبکه همراه اول در حال حاضر فراهم نشده است.

همچنین مشترکین این شبکه میتوانند با مراجعه به نشانی http://mci.ir/?83 و با وارد کردن شماره تلفن همراه خود و پس از آن انتخاب مارک و مدل گوشی تلفن همراه خویش تنظیمات فوق را از طریق OTA بر روی گوشی خود دریافت و به طور خودکار نصب نمایند.

بنابراین گزارش خدمات GPRS و MMS برای نخستین بار و از حدود ۲ سال پیش توسط ایرانسل در کشور عرضه شد که پس از مدتی به درخواست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و به منظور تدوین آئین نامه مربوطه، عرضه سرویس MMS برای حداکثر سه ماه متوقف شد اما تا این لحظه و پس از گذشت حدود ۱۵ ماه هنوز مجددا راه اندازی نشده است.

وعده عرضه قریب الوقوع سرویس GPRS همراه اول در طی بیش از ۱۵ ماه گذشته مکررا توسط مدیران مختلف همراه اول در رسانه ها اعلام شده ولی تا این لحظه هنوز این سرویس رسما به مشترکین همراه اول عرضه نشده است.

بنا به این گزارش سقف تعرفه GPRS همراه اول توسط کمسیون تنظیم مقررات به ازای تبادل هر کیلوبایت اطلاعات ۱۴.۸ ریال و به ازای تبادل هر پیام چند رسانه ای (MMS) در داخل این شبکه ۱۰۰۰ ریال تصویب شده است. این در حالی است که تعرفه تبادل هر کیلوبایت اطلاعات بوسیله سرویس GPRS ایرانسل در حال حاضر براساس زمان استفاده، طرح تعرفه انتخابی و نوع سیم کارت مشترک عددی بین ۱ تا ۵ ریال میباشد.


در این زمینه:
- تعرفه GPRS ایرانسل
- درباره GPRS ایرانسل


URL: http://www.ictna.ir/id/016314/

Code: 016314