اپل هنوز به دنبال تولید تلویزیون و اتومبیل است

«کارل آیکان» از بزرگترین سرمایه‌گذاران حوزه فناوری به همراه پسرش «برت آیکان» بر این باورند که اپل در حال کار کردن روی تلویزیون اتومبیل است و احتمال می‌رود چنین محصولاتی را روانه بازار کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «کارل آیکان» در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی CNBC توضیح داد که عدم توافق او با شرکت اپل برای سیاست‌گذاری‌های جدید باعث نشد تا تصمیم به فروش بخشی از سهام این شرکت بگیرد.

او گفت: «من بر این باورم که اپل هم‌اکنون در حال تولید تلویزیون است. چیزی که من با آن توافق ندارم این است که شرکت مذکور طی چند سال اخیر خرید قابل ملاحظه‌ای انجام نداده است تا حضور خود را در بازار تثبیت کند».

«برت آیکان» نیز در این خصوص گفت: «ما بر این باوریم که آنها در حال تولید اتومبیل هستند».

لازم به ذکر است که «کار آیکان» تا پایان فصل نخست سال 2015 میلادی صاحب 53 میلیون سهام اپل بوده است و بر اساس اسناد به ثبت رسیده در کمیسیون بازرگانی و امنیتی آمریکا، او اقدامی برای فروش این مقدار سهام نکرده است.

آیکان روز گذشته با ارسال یک نامه سرگشاده به «تیم کوک» مدیرعامل اپل گفت که این شرکت باید ارزش سهام خود در تالار بورس را به 240 دلار برساند که این رقم تقریبا دو برابر ارزش کنونی است. او در ادامه نامه خود نوشت که معتقد است اپل از سال 2016 وارد بازار تلویزیون می‌شود و در سال 2020 نخستین اتومبیل‌های آن وارد خیابان می‌شوند.

روزنامه وال استریت ژورنال نیز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که اپل بیش از یک سال قبل خط تولید جدیدی برای تلویزیون‌های فوق باکیفیت راه‌اندازی کرد.


URL: https://www.ictna.ir/id/070282/

Code: 070282