از حالا می توانید کارهای ترجمه در ویندوز ۱۰ را به کورتانا بسپارید

منبع: دیجیاتو
نرم افزار مترجم مایکروسافت مدتی است که پشتیبانی از اسکایپ را به قابلیت های خود افزوده و می تواند به طور همزمان زبان های فرانسوی، چینی و چهار زبان دیگر را برایتان ترجمه کند.
 
از امروز کورتانا، دستیار هوشمند ویندوز ۱۰ نیز در ترجمه کلمات، اصطلاحات و جملات ۴۰ زبان دیگر با مترجم مایکروسافت همکاری خواهد کرد. کاربران ویندوز ۱۰ می توانند با گفتن جمله ای مثل “hey Cortana، how do you say” و در دنباله آن جمله ای که خواهان ترجمه اش به زبان مقصد هستند، به قابلیت ترجمه همزمان دسترسی داشته باشند.
 
به عنوان مثال، می توانید به کورتانا چنین دستوری بدهید: “هی کورتانا، جمله نزدیک ترین ایستگاه تاکسی کجاست را به فرانسوی ترجمه کن” تا بدانید که چگونه در پاریس یک تاکسی بگیرید.
 
البته برای ترجمه احتیاجی به فرمان صوتی نیست، همین درخواست را می توانید در نوار ابزار مربوط به کورتانا تایپ کنید تا دستیار هوشمند جمله ترجمه شده را در زبانی که مشخص کرده اید به شما تحویل دهد.
 
گفتنی است که کورتانا پیش از این نیز در برخی از کارهای ترجمه به کمکتان می آمد، اما قابلیت جدید جامع تر است و ضمنا زبان های بیشتری از جمله بلغاری، سوئدی، کره ای، ژاپنی و حتی Klingon (زبان برخی از کاراکترهای سری تلویزیونی Star Trek) را پشتیبانی می کند.
 
قابلیت یادشده در حال حاضر برای نسخه های آمریکایی و چینی ویندوز ۱۰ در دسترس قرار گرفته، اما بنابرگفته مایکروسافت به زودی شاهد اضافه شدن این قابلیت به دیگر نسخه های ویندوز ۱۰ نیز خواهیم بود.

URL: https://www.ictna.ir/id/073092/

Code: 073092