مخابرات ایران بالاخره بیدار شد

اعلام دیرهنگام انتصاب سیدمجید صدری بعنوان مدیرعامل مخابرات ایران از سوی این شرکت

با گذشت 24 ساعت از انتشار خبر آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) در خصوص انتصاب سید مجید صدری بعنوان مدیرعامل جدید شرکت مخابرات ایران و در ادامه انفعال کامل روابط عمومی این شرکت، معاون امرو مشتریان مخابرات که پیش از این مدیرکلی روابط عمومی این شرکت را بر عهده داشت، در گفتگو با خبرگزاری ایرنا به زبان آمد و بعنوان اولین موضع گیری رسمی این شرکت، انتصاب مدیرعامل رایتل بعنوان مدیرعامل جدید شرکت مخابرات ایران را اعلام کرد. 
 
به گزارش ایرنا، معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران از اجماع صاحبان عمده شرکت مخابرات ایران برای تعیین «سیدمجید صدری» مدیرعامل کنونی اپراتور سوم ارتباطی کشور، به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت و همچنین اعضای هیات مدیره جدید خبر داد.
 
 
«داود زارعیان» امروز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: شامگاه سه شنبه صاحبان عمده سهام شرکت مخابرات ایران در نشست آخر خود درباره انتخاب هیات مدیره و مدیرعامل به نتیجه نهایی رسیدند.
زارعیان ادامه داد: شنبه آتی حکم مدیرعاملی مخابرات ایران و اعضای هیات مدیره جدید به طور رسمی ابلاغ می شود.
 
sadri-jahromi-3.jpg
 
مجید صدری کیست؟
سیدمجید صدری شهریورماه سال 1392 به‌عنوان مدیرعامل سومین اپراتور تلفن همراه منصوب شد.
در کارنامه وی مدیرکلی مشترکان و متقاضیان دیتا در شرکت دیتا، مشاور رییس مرکز تحقیقات مخابرات ایران، مشاور مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران، مشاور ریاست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مشاور شرکت شمس تامین (اپراتور سوم) و مدیرکل نظارت بر سرویس‌های ارتباطی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز دیده می‌شود.
 
درباره شرکت مخابرات ایران
اکنون 50 به علاوه یک درصد سهم شرکت مخابرات ایران متعلق به شرکت توسعه اعتماد مبین است و بقیه نیز در اختیار نمایندگان دولت جمهوری اسلامی ایران، شرکت های کارگزاری سهام عدالت، کارکنان شرکت مخابرات ایران و سایر سهامداران حقیقی و حقوقی قرار دارد.
بر اساس آخرین گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضریب نفوذ تلفن ثابت کشور در بازه زمانی ابتدای سال 1386 تا انتهای شهریورماه امسال در حالی به رقم 38.69 درصد رسید که در سال 1386 این ضریب33.43 درصد و در پایان خردادماه امسال 38.61 بود.
تعداد تلفن های ثابت دایری کشور تا پایان خردادماه امسال 30 میلیون و 590 هزار و 323 شماره و تا پایان پارسال 30 میلیون و 506 هزار و 633 شماره بود.
البته رسیدن ضریب نفوذ تلفن ثابت به عدد 38.69 نشان دهنده آن است که با وجود توسعه تلفن همراه در کشور و توزیع بیش از 165 میلیون سیم کارت هنوز تلفن ثابت جایگاه خود را در بین مردم از دست نداده و همچنان وسیله ای محبوب برای ارتباط مردم با یکدیگر است.
تعداد مشترک پهن باند ثابت کشور تا پایان شهریورماه امسال در حالی به 10 میلیون و 490 هزار و 118مشترک رسیده که این تعداد تا پایان اسفندماه پارسال 9 میلیون و 408 هزار و 23 مشترک بوده است.
تعداد تلفن همگانی کشور نیز تا پایان خردادماه امسال 115 هزار و 550 دستگاه و تا پایان سال 1395 حدود 115هزار و 764دستگاه بود که این امر نشان از کاهش تعداد دستگاه های تلفن همگانی در کشور در رقابت با تلفن همراه است.
تازه ترین گزارش دفتر بررسی های فنی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شمار روستاهای دارای تلفن خانگی را 48 هزار و 976 روستا اعلام کرده در حالی که این تعداد تا پایان اسفندماه پارسال 49 هزار و 29روستا بوده است.

URL: https://www.ictna.ir/id/087159/

Code: 087159