عضو حزب اتحاد ملت: استمرار فیلترینگ آثار و تبعات منفی به همراه دارد

منبع: ایسنا

یک عضو حزب اتحاد ملت گفت: استمرار فیلترینگ علاوه بر به خطر انداختن مشاغل خرد، اعتماد عمومی را هم نسبت به حاکمیت خدشه‌دار می‌کند.

حسین نقاشی در ارتباط با ضرورت برطرف کردن محدودیت‌ها برای دسترسی به شبکه‌های اجتماعی توسط دولت، اظهار کرد: طی 10 سال گذشته فضای مجازی در دنیا پیشرفت بسیاری کرده است. در ابتدا شبکه فیس‌بوک میان مردم جهان و ایران محبوب شد و کاربران زیادی عضو این شبکه شدند، اما از همان ابتدا این شبکه در ایران به دلیل بحث فیلترینگ از دسترس بسیاری از کاربرانش خارج شد. البته از همان زمان بسیاری از علاقه‌مندان به حضور در فضای مجازی با استفاده از فیلترشکن‌ها وارد فیس‌بوک می‌شدند.

وی ادامه داد: رفته رفته در تمام نقاط دنیا پایگاه‌های جدیدی به عنوان شبکه‌های مجازی در فضای مجازی ایجاد شدند و مخاطبان خود را به دست آوردند. در ایران هم مردم همچنان از طریق فیلترشکن‌ها تلاش می‌کردند تا ارتباط خود را با فضای مجازی حفظ کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: به واسطه اتفاقات سیاسی یا اجتماعی، فارغ از اینکه آیا این روند درست است یا خیر؟ برخی نهادها مثل شورای عالی امنیت ملی دستور فیلتر شبکه‌های اجتماعی را داده‌اند، اما زمانیکه این کار منجر به ایجاد یک رویه ثابت شود، نارضایتی‌های زیادی را به همراه خواهد داشت.

نقاشی افزود: در هفته‌های گذشته به دلیل اعتراضات مردمی و اتفاقات پس از آن محدودیت‌هایی برای شبکه‌های مجازی ایجاد شد و تلگرام که یک شبکه محبوب میان ایرانیان بود فیلتر شد. ادامه این روند به هیچ وجه به صلاح سیستم سیاسی و اعتماد میان حاکمیت و مردم نیست و به این اعتماد خدشه وارد می‌کند.

وی همچنین گفت: فراموش نکنیم که این پیام‌رسان یکی از منابع کسب درآمد اقشار مختلف جامعه است و این شبکه خودش به درآمدزایی و اشتغال مردم کمک می‌کرده است. استمرار فیلترینگ کسب و کارهای خرد این‌چنینی را به خطر می‌اندازد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان بیان کرد: همیشگی کردن فیلترینگ آثار و تبعات منفی برای نظام سیاسی و دولت ـ ملت به همراه دارد.


URL: https://www.ictna.ir/id/087216/

Code: 087216