عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
مقاله
پنجشنبه، 24 دیماه 1383

11:32 AM

January 13, 2005


واقعیت این است : پارس آنلاین آی اس پی خوبی نیست!

نویسنده: بهروز نوعى‌ پور13 فروردین 1383 - یادداشت هاى یک شهروند اینترنت - مى‌خواستم امروز درباره موضوع حمایت از تولید محتواى فارسى روى وب توضیح بیشترى دهم و بحث را کمى تخصصى‌تر و جدى‌تر دنبال کنم ولى یک موضوع ساده اما مهم باعث شد که آن را به فردا یا پس فردا واگذار کنم.
امروز مى‌خواهم قضاوت خودم را درباره شرکت سرویس دهنده اینترنت <پارس‌آنلاین> بیان کنم. جان کلام خیلى ساده و کوتاه است : از پارس‌آنلاین سرویس اینترنت نخرید چون ISP خوبى نیست. هم سرویس‌دهى خوبى ندارد و هم بى‌ضابطه فیلتر مى‌کند.

حالا توضیح مى‌دهم چرا :
اولا ، پس از گذشت چند سال از سرویس دهى ISP هاى بزرگى چون پارس آنلاین ، ندارانه ، اوراکل اینترنت ، افرانت و دیگران امکان قضاوت درباره کیفیت کار این شرکت‌ها وجود دارد. به بیان دیگر ، به اندازه کافى سابقه عملکرد هرکدام از این شرکت‌ها در مطبوعات و افکار عمومى ثبت و مطرح شده است. بنابراین یک قضاوت کلى درباره هرکدام از این ISP هرگز یک قضاوت شتابزده نخواهد بود.
ثانیا ، درطول سالهاى گذشته ISP هاى کوچک و بزرگ فراوانى پا به عرصه فعالیت گذاشته‌اند. در همه‌جاى دنیا رسم است که وقتى در یک حوزه خدمات عمومى ، شرکت‌هاى زیادى با یکدیگر به فعالیت و رقابت مى‌پردازند ، رسانه‌هاى مستقل به ارزیابى و Benchmark میان خصوصیات و ویژگى‌هاى مهمترین آنها از جنبه‌هاى گوناگون مى‌پردازند. به نظر من از این پس ما نیز در ایران به چنین Benchmark هایى درباره کیفیت سرویس دهى ISP هاى ایرانى نیاز داریم. البته در شرایط کنونى انتشار یک Benchmark دقیق و مستقل شهامت زیادى مى‌خواهد که من آن را در وجود هیچکدام از رسانه‌هاى چاپى و رسمى ایران نمى‌بینم. بنابراین تنها راه ممکن براى این کار انتشار ارزیابى‌ها به صورت آنلاین است.
متاسفانه تاکنون هیچ Benchmark دقیق و مناسب فنى و عمومى درباره کیفیت سرویس دهى ISP هاى مهم ایران منتشر نشده است واین البته تاحدودى نیز به عدم تمایل این شرکت‌ها به آشکارشدن ضعف‌هایشان برمى‌گردد.
در غیاب این ارزیابى‌هاى کارشناسى و قابل اعتماد چاره نخواهد بود که به گفته‌ها و شنیده‌ها و اظهار نظرهاى شخصى این و آن تکیه کنیم و من خود مى‌دانم که ارزیابى و قضاوت من چیزى بیش از یک نظر شخصى نیست ، ولى شما بگویید ، چاره چیست؟
به هر جهت ، حالا دیگر مى‌توانم نظر شخصى خودم را درباره پارس‌آنلاین بیان کنم. طى یک سال گذشته از سرویس اینترنت بسیارى از ISP هاى مهم تهران استفاده کردم و کیفیت آنها را بایکدیگر مقایسه کردم. متاسفانه در هربار آزمایش سرویس پارس‌‌آنلاین ، نتیجه منفى بود.
شخصا براى مسوولین شرکت پارس‌آنلاین بسیار متاسفم که ارزیابیم درباره‌اش به هیچ رو مثبت نیست. دو سه سال پیش که سایت بى‌بى‌سى فارسى خبر از آغاز به کار این شرکت داد ، من بر این تصور بودم که پارس‌‌آنلاین یکى از بهترین ISP هاى ایران خواهد شد. البته پارس‌آنلاین به گمانم بزرگترین ISP شد ولى بهترینش نشد و واقعا متاسفم...

https://infotechmedia.com/behrooznp/
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی