عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
مقاله
پنجشنبه، 13 اسفندماه 1383

10:01 PM

March 03, 2005


نكته براى مقاله نویسى در www

نویسنده: Craig Lock
ناشر: eMarketingway.ir


نوشتن مقاله در وب، شما را در معرض دیدگان افراد بسیار زیادى قرار خواهد داد. به این ترتیب با صرف كمترین هزینه ها معروفیت خود را تضمین مى كنید. براى این كار تنها نیاز به صرف اندكى زمان و تلاش دارید. نوشتن مقاله در موضوعات دلخواه كار بسیار آسانى است و مراحل معینى دارد.

عده اى براى مجلات و سایت هاى خود به دنبال محتواى باارزش هستند و صدها نویسنده در انتظارند تا نوشته هاى خود را روى وب قرار دهند. در انتهاى هر مقاله بخشى براى معرفى نویسنده وجود دارد كه براى شما به عنوان یك تبلیغات مجانى عمل مى كند.

مقالاتى كه حاوى اطلاعات باارزش هستند و دستورالعمل هاى خاص ارائه مى دهند، عموماً مورد استقبال قرار مى گیرند و خوانندگان فراوانى دارند. در اینجا چند نكته در مورد نوشتن مقاله در وب را یادآور مى شویم.

1-این نكته را بپذیرید كه نوشتن مقاله در دنیاى آن لاین با نوشتن مقالات چاپى تفاوت دارد. زیرا افراد عادت دارند كه هنگام خواندن مقالات وب تنها مطالب را مرور كنند. صفحه را به سرعت حركت مى دهند و تنها به دنبال نكات كلیدى هستند.

2-به مخاطبین مورد نظر خود فكر كنید و براى آنها مطلب بنویسید.

3-براى مقاله خود یك عنوان جذاب انتخاب كنید كه توجه افراد را سریعاً به خود معطوف كند و آنها را به خواندن مقاله مشتاق كند.

4-عنوان مقاله باید كوتاه نگه داشته شود، اما در انتخاب تیترهاى داخلى آزادى بیشترى دارید. با دقت آنها را انتخاب كنید تا در لحظه خواننده را جذب خود كنند.

5-در نوشتن مقاله دقت كنید و حرفه اى عمل كنید. در مورد موضوعاتى كه از آنها اطلاع كامل دارید، مطلب بنویسید. هیچ مطلبى را به طور اتفاقى و بدون پشتوانه علمى در مقالات خود نیاورید.

6-پاراگراف هاى مقاله باید كوتاه باشند.

7-مقدمه چینى نكنید و به سرعت به نكته اصلى نزدیك شوید.

8-روى اطلاعات باارزش براى مخاطبین خود تكیه كنید.

9-اصل اختصار را رعایت كنید. اکثر مردم مایلند به سرعت اطلاعات را دریافت كنند و معمولاً زمان محدودى دارند.

10-در نوشته خود از كلمات اضافه یا هم معنا استفاده نكنید و مقاله را در حد 1500 كلمه نگه دارید. اكثر اشخاصى كه مقالات عالى را براى قرار دادن در سایت خود خریدارى مى كنند، طرفدار مقالات بین 500 تا 2000 كلمه هستند. به صورت اجمالى سخن بگوئید. اختصار نشاندهنده باارزش بودن نوشته است.

11-در متن مقاله از علامت تعجب(!) براى جلب توجه خواننده به بخش هاى خاص استفاده كنید.

12-از تظاهر پرهیز كنید. خودتان باشید تا مقاله شما واقعى به نظر برسد.

13-از نكات طنزآمیز استفاده كنید. مردم حتى وقتى در حال دریافت اطلاعات در مورد مسائل كاملاً جدى هستند، مایلند استراحت كوتاهى داشته باشند و قدرى بخندند.

14-از درون خود براى نوشتن كمك بگیرید. سخنان بى تكلف بیشتر به دل مى نشیند. تنها كافیست كه جملات را مرتب و به هم متصل كنید.

15-راستگو و امین باشید و از مطالب دیگران در مقاله خود استفاده نكنید. این كار نوعى دزدى است. پس خودتان براى نوشتن مطالب تلاش كنید و اگر از سخنان یا ایده هاى شخص یا مقاله دیگرى استفاده كردید، حتماً نام او را در كنار مطلب آورده شده، ذكر كنید و از او تشكر كنید.

16-متواضع باشید و تصور نكنید كه خوانندگان در سطحى پایین تر از شما قرار دارند.

17-از شماره گذارى و بخش بندى در مقاله خود براى مرتب كردن مطالب استفاده كنید. به این ترتیب دنبال كردن مطلب براى خواننده ساده تر خواهد بود.

18-اطلاعات شخصى خود را در انتهاى مقاله قرار دهید. مطمئن شوید كه این اطلاعات براى دسترسى آسان به شما كافى هستند. این بخش یك تبلیغات مجانى براى شما خواهد بود.

19-در انتهاى مقاله پیشنهادى را براى خوانندگان در نظر بگیرید مثل ارسال مطلبى خاص به آدرس پست الكترونیك آنها. به این ترتیب لیستى از افراد علاقه مند را خواهید داشت كه بعدها مى توانید در بخش بازاریابى خود از آنها استفاده كنید.

20-قبل از قرار دادن مقاله روى وب تمام لینك هاى موجود در آن را چك كنید.

21-مقاله خود را از طریق سیستم هاى پاسخگوى خودكار (Auto Responders) منتشر كنید.

22-مقاله را با یك جمله یا پیام تاثیرگذار به اتمام برسانید. آخرین جمله و پاراگراف شما باید خلاصه اى از تمام مقاله باشد و به نحوى خواننده را تشویق كند كه از همین حالا نكات گفته شده را اجرا كند.

23-نهایتاً مقاله خود را دوباره چك كنید تا كلمات ناهماهنگ یا اشتباهات املایى در آن وجود نداشته باشد. در واقع شما ویراستار مقاله خود هستید.

24-مطمئن شوید كه مقاله روند و جریان مناسبى دارد و مطالب به هم پیوسته و مرتب قرار گرفته اند.

25-دوباره خوانى و دوباره خوانى تا جایى كه مطمئن شوید كه همه چیز درست است.

براى نوشتن مقاله "بهترین ها را انجام دهید و منتظر عالى ترین ها باشید."
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی