عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
مقاله
دوشنبه، 17 اسفندماه 1383

10:17 AM

March 07, 2005


چرا باید به مدرسه برگردیم

فرامینگهام- Mike Grimm مدیر ارشد اجرایی شركت Seton Co همواره تكنولوژی را راهی برای كنترل قیمتهای ساخت محصولات در شركت خود می‌داند، این شركت سازنده پوشش‌های چرمی داخل اتومبیل، محل كار او از 1998 است. تا وقتی كه وی به كالج برنگشته بود، نظرش همین بود.


در مارس 2005، آقای Grimm در یك موسسه آموزشی وابسته به دانشگاه پنسیلوانیا ثبت نام كرد، تا دوره‌های حسابداری و امور مالی بخش مدیریت غیرمالی را آموزش ببیند. برای Grimm پنج روز و نیم طول كشید كه توانست مسائل اساسی و خطرات مالی را یاد بگیرد او می‌گوید: من قبلا اهل عمل بودم و توجهی به خرج كردن پولهایم نداشتم.


Grimm معتقد است كه كلاس‌ها به او كمك كرد تا بداند چطور تكنولوژی را با اهداف كاری شركت همسو كند.


به گزارش CIO Survey  اغلب مدیران ارشد اطلاعاتی حدود 82 درصد كارهای IT را موجب رونق كار خود به حساب آورده‌اند، اما وقتی كه به نقطه بالای IT می‌رسند، مسائل مالی و حسابداری دیگر ارزش  خود را از دست می‌دهد.


Hal Varian،  استاد دانشكده مدیریت اطلاعات و سیستم در دانشكده بازرگانی دانشگاه "بركلی" كالیفرنیا می‌گوید: تمامی مدیران ارشد اطلاعاتی می‌بایست با طرح بودجه سرانه آشنا باشند. باید مفهوم ارزش فعلی دلار (ارزشی كه دلار امروز برای خرید یك كالا با توجه به نرخ بهره در آینده می‌بایست داشته باشد) را بداند و هم چنین، عملیات حسابرسی و مالیات آشنایی داشته باشد. اگر این افراد با اینگونه مسائل آشنا نباشند، بایستی در دوره‌های آموزشی امور مالی كه در اكثر دانشگاه‌ها و دانشكده‌های بازرگانی ارائه می‌شوند، شركت كنند و یا از دوره‌های اینترنتی استفاده كند اغلب سازمان‌های تجاری آنها را بصورت آن‌لاین ارائه می‌دهند.


برای Susan Lang، مدیر ارشد اطلاعاتی Pierce Transit، مسائل امنیتی از دیگر امور مهمتر است. این شركت یك موسسه حمل و نقل عمومی در ایالت واشنگتن است. وی اخیرا در رشته‌های مدیریت مالی و غیرمالی دانشگاه واشنگتن شركت كرده است. او می‌گوید این كلاسها به او كمك كرد تا به نحو بهتری پروژه‌های خود در شركت را از جمله پروژه خرید نرم‌افزار مالی Mitchal Humprey را اجرا كند. این دوره به او كمك كرد كه به مسائل مالی آتی شركت را بهتر و دقیقتر در طول RFP مطالعه كند. او می‌گوید، اكنون دقیقا می‌دانم به چه نگاه می كنم. مثلا اگر او درباره سلامت مالی شركت سازنده سوالات داشته باشد، این مسائل را به مدیر ارشد مالی شركت ارجاع می‌دهد.


Peter Knuston در مورد طول  دوره Wharton كه Lang هم در آن شركت كرده است، می‌گوید: مسائل اداری بسیار خسته كننده و غیرواقعی هستند، عقیده بر آن است كه مدیر ارشد اطلاعاتی ما باید بداند زمانی كه مدیر ارشد اجرایی نگران وضع شركت در Wall Street  است و مدام با هیات مدیره صحبت می كند، چه باید كند.


Knuston استادیار حسابداری در دانشگاه Warton است. او می‌گوید، استادان از مطالعات موضوعی استفاده می‌كنند تا نشان دهند چطور مدیران ارشد اطلاعات می‌توانند با بررسی راه‌كارهای جایگزین سرمایه‌گذاری تصمیم‌گیری‌های مالی را بهتر انجام دهند.


به عنوان یك مزیت دیگر، این كلاس‌ها به بعضی از مدیران ارشد اطلاعات كمك می‌كند تا سرمایه‌گذاری‌های شخصی بسیار موفق‌تری داشته باشد. Lang می گوید: پول كمتری را بی‌جهت خرج می‌كنم و این بسیار خوب است.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی