عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
مقاله
یکشنبه، 8 خردادماه 1384

01:27 PM

May 29, 2005


وضعیت بازار شبكه‌های محلی بی‌سیم

موسسه ‪ Webtorials‬در گزارشی كه براساس تحقیقات جهانی شكل گرفته است، وضعیت بازار شبكه‌های محلی بی‌سیم "‪ "WLAN‬را مورد بررسی قرار داد.


در این تحقیق كه دومین تحقیق سالانه این موسسه درباره شبكه‌های محلی بی‌سیم بشمار می‌رود، ‪ ۴۱۹‬متخصص از شركتهای مختلف شركت داشته‌اند.


بیشتر از یك سوم پاسخ‌دهندگان از شركت‌هایی با بیش از دو هزار كارمند بوده‌اند.


نتایج مهم این تحقیق عبارتند از:
- رشد بسیار زیاد در استفاده از شبكه‌های محلی بی‌سیم: تقریبا ‪ ۷۰‬درصد از پاسخ‌دهندگان فن آوری ‪ WLAN‬را در حد وسیع بكار گرفته‌اند یا در حال پیاده‌سازی آن هستند. این درصد نسبت به عدد بدست آمده در تحقیق سال قبل كه ‪ ۵۳‬درصد بود، نشانگر رشد بسیار قابل توجهی است.


- بكارگیری معماریهای مختلف در پیاده‌سازی: ‪ WLAN‬بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان استفاده از نقاط دسترسی هوشمند (‪Access Point‬
‪ (Intelligent‬با قابلیتهای مدیریتی و امنیتی متمركز را مدنظر قرار داده‌اند.


یك سوم از افراد، استفاده از نقاط دسترسی هوشمند مستقل و "‪Point‬ ‪ "Standalone Access‬یك سوم معماری مبتنی بر ‪point/wireless switch‬ ‪thin access‬را ترجیح می‌دهند. ‪ ۱۶‬درصد نیز قصد استفاده از مسیریابی ‪ mesh‬در زیرساخت خود دارند.


- بهبود بهره‌وری و قابلیت دسترسی كارمندان، دلیل اصلی پیاده‌سازی:
‪ WLAN‬حدود ‪ ۴۸‬درصد پاسخ‌دهندگان این فاكتور را به عنوان یكی از دو دلیل عمده برای پیاده‌سازی ‪ WLAN‬خود دانسته‌اند.


در مقایسه با این فاكتور، ارزانی و سادگی پیاده‌سازی ‪ WLAN‬با ‪ ۲۹‬درصد آرا به عنوان دومین دلیل پیاده‌سازی شبكه‌های بی‌سیم انتخاب شده است.


- تناقض در وضعیت امنیتی ‪ :WLAN‬بر طبق آمار، بزرگترین مانع در پیاده سازی شبكه‌های بی‌سیم نگرانی‌های امنیتی در مورد فناوری بی‌سیم است.


این در حالیست كه بیشتر پاسخ‌دهندگان معتقد به حل شدن مشكلات امنیتی شبكه‌های بی‌سیم با محصولات و فن‌آوری های موجود هستند.


- وابستگی استفاده از فن آوری بی‌سیم به پیشرفت صنعت بی‌سیم: پاسخهای مربوط به بكارگیری تلفن‌های مبتنی بر ‪ ۸۰۲۱۱‬بصورت یكسانی بین شركتهایی كه در حال حاضر این وسائل را بكارگرفته‌اند، شركتهایی كه تصمیم به استفاده از آنها را بعد از ‪ ۶‬ماه دارند و آنهایی كه طرح خاصی برای بكارگیری فن آوری صدا روی شبكه‌های بی‌سیم ندارند، پخش شده است.


رتبه‌بندی مشابهی نیز در مورد كسانی كه تصمیم به استفاده از گوشی‌های دوحالته "سلولی / بی‌سیم" دارند، دیده می‌شود.


با توجه به اینكه تجهیزات و نرم‌افزارهای موجود برای آنها از منظر استاندارد و یكپارچه‌سازی كاملا پرداخته نشده‌اند، بنظر طبیعی می‌رسد كه علاقه برای بكارگیری این فن‌آوری بر اساس پیشرفت آن بیشتر شود.


- محدود ماندن رواج ‪ : ۸۰۲۱۱‬نتیجه غیرقابل انتظار در مورد
استانداردهای مورد استفاده اینكه، نه تنها درصد پایینی از پاسخ‌دهندگان ‪ ۸۰۲۱۱‬را پیاده كرده‌اند، تعداد بسیار كمی تصمیم به پیاده‌سازی آن دارند.


درصد بسیاری از پاسخ‌دهندگان بطور مشخص تصمیم به عدم استفاده از فن‌آوری ‪ ،۵۴Mbps‬به رغم مزایای آن در تعدادی زیاد، شبكه‌های غیرهمپوشان دارند.


در ایران هنوز استفاده از شبكه بی‌سیم به درستی به راه نیافتاده است.


 
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی