عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
مقاله
یکشنبه، 18 آذرماه 1386

01:00 PM

December 09, 2007


سایت‌های ویژه تلفن همراه: سرعت مطلوب، عملکرد مطلوب

هر روز خبرهایی از بهبود شرایط نرم‌افزاری اینترنت تلفن همراه می‌شنویم اما واقعا سایت‌هایی که کاربران اینترنت موبایل از آنها دیدن می‌کنند، از نظر کیفی در چه وضعیتی قرار دارند.
به گزارش آژانس خبری تلفن همراه (همنا)، درحال حاضر تحقیقی تحت عنوان تحقیق رقابتی Keynote، هر هفته به بررسی اوضاع کیفی سایت‌های ویژه تلفن‌های همراه می‌پردازد.
در این بررسی، شاخصی با عنوان "شاخص عمکرد وب تلفن همراه" معرفی می‌شود که این شاخص از سه عامل برای ارزیابی 10 سایت برتر موبایل استفاده می‌کند.
سه عاملی که در این ارزیابی بکار می‌روند شامل زمان پاسخ بر حسب ثانیه، سرعت متوسط دانلود بر حسب بایت در ثانیه و _نرخ موفقیت (درصد دفعاتی که محتوای موجود در سایت‌‌های تلفن همراه به طور موفقیت‌آمیز به تلفن همراه دانلود می‌شوند، می‌شود.
برای نمونه 9 سایت محبوب کاربران اینترنت تلفن همراه در بین روزهای 19 تا 26 نوامبر مورد بررسی قرار گرفتند. این سایت‌ها عبارت بودند از سایت‌های CNN، ESPN، فیس بوک، Fandango، گوگل، MapQuest، MSN، Schwab، Weather Channel و یاهو.
نتایج به دست آمده نشان داد كه زمان پاسخ برای سایت‌ها از كمتر از هفت ثانیه برای گوگل و فیس بوک تا بیش از 15 ثانیه برای ESPN متغیر بوده است.
البته بخشی از این تفاوت به حجم سایت‌های مورد نظر برمی‌گردد. برای مثال حجم اطلاعات دانلود شده برای مشاهده سایت گوگل تنها 6,684 و برای سایت ESPN به 26,635 بایت می‌رسد.
اما بررسی عامل سرعت متوسط دانلود به نتایج متفاوتی منجر شد که عمدتا برعکس نتایج مربوط به عامل زمان پاسخ بود.
تقریبا در اکثر موارد سایت‌های حجیم‌تر از اوضاع بهتری در عامل سرعت متوسط دانلود برخوردار بودند. برای نمونه سرعت لود شدن سایت فیس بوک حدود 693 بایت در ثانیه و حجم این سایت نیز 4,663 است که باتوجه به این آمارها، این سایت از نظر سرعت متوسط دانلود در رده آخر قرار گرفت.
سایت CNN با سرعت 2,368 بایت در ثانیه برای 24,211 بایت بیشترین سرعت متوسط دانلود را داشت.
سایت ESPN نیز با سرعت 1,756 بایت در ثانیه برای دانلود 26,635 بایت اطلاعات پس از CNN در جای دوم قرار گرفت.
سرعت متوسط دانلود سایت گوگل نیز 1,009 بایت در ثانیه برای دانلود 6,684 بایت بود که با این حساب این سایت از نظر عامل سرعت متوسط دانلود در میانه جدول سایت‌ها قرار گرفت.
سایت های مورد بررسی از نظر عامل نرخ موفقیت وضعیت نسبتا مشابهی داشتند. سایت‌های فیس بوک و گوگل با نرخ موفقیت 99.23 درصد در رده نخست قرار گرفتند.
پس از این دو سایت، سایت‌های CNN و یاهو نیز به ترتیب در 98.99 و 98.97 درصد دفعات مشاهده، به درستی نشان داده می‌شدند.
در این میان حتی سایت MSN که در رتبه آخر رده‌بندی نرخ موفقیت سایت‌ها قرار گرفت، از نرخ نسبتا مطلوب 97 درصد برخوردار بود.
برای انجام این بررسی، Keynote از سرویس آزمایشی خاص خود استفاده کرد که از طریق شبیه‌سازی یک دستگاه تلفن همراه برای بررسی عملکرد سایت‌های ویژه موبایل صورت می‌گیرد.
در این مورد، تلفن همراه Motorola RAZR شبیه سازی شد که به نظر می‌رسد محبوب‌ترین تلفن همراه در میان مشترکان ایالات متحده باشد.
در کنار این بررسی که هر هفته صورت می‌گیرد، Keynote شاخصی برای سایت‌های ویژه موبایل اروپا نیز تهیه کرده است.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی