برنامه های كنسرسیوم پیشگامان برای افزایش سودآوری مخابرات تشریح شد

مدیرعامل گروه پیشگامان كویر یزد مهمترین برنامه های این تعاونی را برای افزایش سودآوری سهام مخابرات تشریح كرد .


محمدرضا رضایی نژاد در گفت وگو با فارس با اشاره به برنامه عرضه بلوك 50 درصد بعلاوه یك سهم مخابرات توسط سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: كنسرسیوم پیشگامان كویر یزد با تعریف اتاق فكری متشكل از متخصصان مالی و مخابراتی به دنبال تصویب طرح های افزایش سودآوری در شركت مخابرات است تا در صورت خرید سهام آنها را عملیاتی كند.
وی افزود: اضافه كردن سرویسهای ارزش افزوده كه GPRS, MMS مهمترین اقلام آن هستند در فاز نخست در دستور كار قرار دارد. با توجه به پتانسیل هایی كه در طرف تقاضا وجود دارد، قطعا می تواند بازدهی مناسبی را نصیب سهامداران مخابرات ایران كند.
وی زمینه سازی برای فعالیت شركتهای دارای پروانه مخابراتی را سرفصل بعدی این كنسرسیوم عنوان كرد و گفت: در تلاش هستیم تا با طراحی و به روز كردن بسترهای فنی مورد نیاز، زمینه را برای مشاركت حداكثری متقاضیان فعال در زمینه مخابرات فراهم كنیم . به طور نمونه در نظر داریم با واگذاری پروانه فعالیت در زمینه اینترنت پرسرعت تعداد مشتركان این حوزه را طی 2 سال به 7 میلیون كاربر افزایش دهیم.
مدیرعامل گروه پیشگامان كویر یزد در تشریح میزان مشاركت مخابرات با سایر اپراتورها بعد از خصوصی سازی گفت: تعامل و همكاری بیشتر با اپراتورهایی كه هم اكنون فعال هستند به طور قطع یكی از اهداف كلان ما را تشكیل می دهد تا علاوه بر تبادل دانش فنی، از محل اتصال های متقابل با این اپراتورها نیز، درآمد عملیاتی خوبی برای سهامداران شناسایی شود.
رضایی نژاد ادامه داد: استفاده جدی از مدیریت بهینه سازی در شركت مخابرات و 31 شركت تابعه كه نرم افزارهای مورد نیاز آن توسط مشاوران خارجی تهیه شده نیز، دیگر برنامه راهبردی این كنسرسیوم برای بزرگترین شركت بورس تهران است.
وی به حضور مشاوران مطرح خارجی در اتاق فكر كنسرسیوم پیشگامان اشاره كرد و گفت : چهار نفر از بهترین مشاوران خارجی آخرین دستاوردهای روز دنیا را در زمینه مدیریت خدمات در اختیار كنسرسیوم پیشگامان قرار می دهند . این تعامل دوسویه دانش فنی بعد از خرید سهام مخابرات به شكل جدی تر با اپراتورهای طراز اول دنیا ادمه خواهد داشت.
وی اضافه كرد: ایجاد تغییر در تكنولوژی فنی خدمات و ارائه آن به صورت NGNكه جزو یكی از پیشرفته ترین انواع ارائه خدمات است در مخابرات پیاده سازی خواهد شد.
وی هم چنین از پذیره نویسی تعاونی عام فراگیر این شركت طی هفته جاری خبر داد و گفت : شركت پیشگامان رسانه پارس كه به صورت تعاونی فراگیر عام ثبت شده به زودی پذیره‌نویسی خود را انجام می‌دهد و علاوه بر كاركنان مخابرات، تمام مردم می‌توانند در پذیره‌نویسی شركت كنند.
رضایی نژاد در مورد تركیب سهامداران تعاونی پیشگامان گفت : اهلیت این تعاونی 100درصد غیردولتی است و 5 هزار نفر از مردم یزد سهامدار ما هستند. شركت تعاونی پیشگامان كویر یزد ارائه‌دهنده كلیه خدمات اینترنتی و ارتباطی در سال 1375 با هدف ایجاد بستری مناسب در صنعت اطلاع‌رسانی (IT) و به صورت تعاونی در استان یزد ایجاد شده و تمام 14شركت اقماری ما در زمینه IT فعالیت می‌كنند.


​​