رگولاتوری

رئیس انجمن ISPها: عرضه وایمکس برای ISPها خطری ایجاد نمیکند

وایمكس نسبت به سرویس‌های قدیمی تكنولوژی جدیدتر و گرانتری است بنابراین هر سرویس مشتریان خاص خود را دارد و نمی‌توان گفت با ورود هر سرویس جدیدی سرویس‌های  قبلی كه ارزان‌تر بود، مشتریان خود را از دست می‌دهند بلكه شركت‌های اینترنتی همچنان فعالیت خود را خواهند داشت.


مسعود ریاضیات - رئیس انجمن شركت‌های اینترنتی ایران - در گفت‌وگو با ایسنا اظهار كرد: ارائه سرویس وایمكس بسیار گران‌تر از ADSL است بنابراین وایمكس نمی‌تواند جایگزین آن شود بلكه مكمل آن است و درواقع در جاهایی كه نمی‌توان سرویس ADSL را ارائه داد، می‌شود از سرویس وایمكس استفاده كرد.


وی معتقد است كه ورود اپراتورهای وایمكس و فعالیتشان در حوزه ارائه اینترنت خطری برای بقیه سرویس‌دهندها ایجاد نمی‌كند.


به گفته او ما اینترنت پرسرعت را ازطریق شركت‌های ندا دریافت می‌كنیم و جاهایی كه شبكه مخابرات امكان برقراری و ارائه اینترنت پرسرعت را نمی‌دهد، وایمكس می‌تواند وارد شده و این امكان را به كاربران ارائه بدهد؛ درواقع ورود و آغاز فعالیت اپراتورهای وایمكس كمك بزرگی در این زمینه محسوب می‌شود و مصرف‌كنندگان اینترنت می‌توانند در حالی كه در حركت هستند از اینترنت استفاده كنند بنابراین اینترنت در اختیار همه قرار می‌گیرد.


وی با بیان این كه تكنولوژی وایمكس مكمل بقیه روش‌ها است گفت: تكنولوژی وایمكس اگر توسط اپراتورهای موبایل استفاده شود باعث خواهد ‌شد به جای تكنولوژی موجود در موبایل از تكنولوژی پیشرفته‌تری استفاده ‌شود كه حتی از 3G هم فراتر می‌رود، در نتیجه مبادلات داده‌ها سریع‌تر در تكنولوژی موبایل وارد می‌شود.


او با بیان این كه ما از این نظر از بسیاری كشورهای دیگر عقبیم اظهار امیدواری كرد كه هرچه سریع‌تر در این زمینه پیشرفت كنیم ولی در هر حال فعالیت اپراتورهای وایمكس تغییری را در فعالیت دیگر شركت‌های اینترنتی ایجاد نمی‌كند.

 


​​