پروژه مشارکتی شاتل و مخابرات مازندران کلید خورد

شرکت شاتل، ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت پروژه مشارکتی خود با مخابرات استان مازندران برای نصب و راه اندازی و فروش پورت های اینترنت پرسرعت را آغاز کرد.


به گزارش عصر ارتباط، محمدحسن شانه‌ساززاده مدیرعامل شاتل در جمع خبرنگاران، گفت: «در این طرح، شرکت مخابرات استان مازندران فضا و امکانات مورد نیاز را در اختیار ما قرار داده و ما نیز نصب و راه‌اندازی تعداد مشخصی پورت را به آنها تضمین می‌دهیم.»


او با اشاره به اینکه این طرح در مراکز پرجمعیت و کم جمعیت این استان و روستاها اجرا می‌شود، افزود: «طی یک ماه گذشته نصب و عرضه پورت‌های اینترنت پرسرعت در40 مرکز از 93 مرکز مخابراتی استان مازندران انجام شد و طبق برنامه باید در یک سال نخست قراردادی خود 20 هزار پورت بفروشیم.»


شانه‌ساززاده سهم مخابرات مازندران به ازای فروش هر پورت را چهار هزار تومان عنوان کرد و گفت: «شرکت شاتل به مخابرات این استان برای انجام تعهداتش نیز ضمانت داده است.»


او این همکاری دوجانبه را موجب ارایه خدمت در سریع‌ترین زمان ممکن، صرف كمترین سرمایه‌، كاراترین شكل همكاری، بیشترین ضریب نفوذ اینترنت برای استان و بیشترین سود برای همه ذی‌نفعان عنوان کرد.


عدم نیاز به سرمایه‌گذاری دوباره توسط مخابرات، وجود سود تضمین شده برای شرکت مخابرات استان، اجرای اصل 44 و پرهیز از شكل‌گیری انحصار، كاهش تنش میان دو طرف، ایجاد پول با كمک ظرفیت‌های بلااستفاده مخابرات و افزایش پورت DSL و سهم بازار شرکت مخابرات استان از ویژگی‌های این طرح است.


شانه‌ساززاده همچنین از کاهش تعرفه خرید هر گیگ ترافیک از سوی کاربران شاتل از 9 هزار تومان به 5 هزار تومان اشاره کرد و افزود: بدین ترتیب هزینه هر گیگ ترافیک خریداری شده از سوی مشترکان 45 درصد کاهش می‌یابد.


او در پاسخ به سوالی مبنی بر میزان قطعی سرویس PAPها گفت: متاسفانه طی اردیبهشت ماه گذشته 28 درصد Packet Lost داشتیم که این رقم در برخی از استان‌ها به 50 تا 60 درصد رسید.


شرکت شاتل با راه‌اندازی و نصب 120 هزار پورت ADSL2+ در سراسر ایران توانسته است بیشترین سهم بازار و تعداد کاربر در ایران را به خود اختصاص دهد.


​​