کاربران به طور متوسط هفته‌ای 12 ساعت را در اینترنت سپری می‌کنند


ICTna - بر اساس گزارش جدیدی که از سوی شرکت تحقیقاتی Forrester منتشر شده، میانگین حضور افراد در دنیای آنلاین نسبت به سال گذشته افزایش نیافته و در مقابل، رفتارهای کاربران در دنیای‌ مجازی تغییر کرده است.
به گزارش  گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات  و ارتباطات (ایستنا) "جکی اندرسون" یکی از تحلیلگران شرکت Forrester در این خصوص توضیح داد: «طی یک سال گذشته وابستگی کاربران به کانال‌های آنلاین بیشتر شده است. درک کاربران دنیای اینترنت از این فضا افزایش یافته و این افراد نسبت به دیگران می‌توانند در آن واحد چندین فعالیت مختلف رایانه‌ای را به صورت همزمان انجام دهند. در حال حاضر بسیاری از کاربران زمانی که به اینترنت متصل می‌شوند، هدف مشخص دارند و می‌دانند که باید به کدام سایت‌ها و پایگاه‌های اینترنتی مراجعه کنند».


بر اساس گزارش منتشر شده از سوی این  شرکت تحقیقاتی، میانگین حضور کاربران  در دنیای آنلاین مانند سال گذشته  همچنان 12 ساعت در هفته است. لازم به ذکر  است، بین سال‌های 2004 تا 2007 که محبوبیت  اینترنت بین کاربران جهانی  افزایش قابل ملاحظه یافت، میانگین  حضور افراد در فضای مجازی به این  میزان رسید.


همچنین، طی یک سال گذشته میزان رشد خطوط پهن‌باند اینترنتی کاهش یافت. طبق آمارها،  در حال حاضر بیشتر خانه‌های آمریکا به خطوط پهن‌باند اینترنتی متصل شده‌اند  و به طور میانگین، 50 درصد کاربران  طی طی سال گذشته به‌طور مستمر  از اینترنت استفاده کرده‌اند.


​​