استاندارد جامع فضای پردازش ابری ارایه شد

استاندارد Open Cloud Initiative که برای نخستین بار در سال 2009 میلادی مطرح شده بود و عرضه نسخه نهایی آن با تاخیر دو ساله مواجه شد، سرانجام طی هفته جاری در اختیار کاربران قرار گرفت تا انگیزه شرکت‌ها و سازمان‌ها برای برای استفاده از نرم‌افزارها و ابزارهای مبتنی بر فضای ابری(Cloud Computing) بیشتر شود.


به گفته «سام رامجی» مدیر سیاستگذاری مرکز Apigee و عضو هیئت مدیره مرکز OCI، استاندارد Open Cloud Initiative در نظر دارد قوانین کلی برای استفاده از ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری را ارایه دهد. پیش از این نسخه پیش‌نویس این استاندارد با نام Open Cloud Principles ارایه شد که کاربران طی دوره زمانی 30 روزه می‌توانستند آن را در بر پایه ابزارهای مجازی خود به کار برند.


به گفته رامجی، این اقدام با استانداردهای مشابهی که تاکنون در فضای پردازش ابری ارایه شده بود متفاوت است. او توضیح داد: «ما جریان متفاوتی را دنبال می‌کنیم، اما سیستمی که در پیش گرفته‌ایم شباهت زیادی به سیستم OpenStack دارد که به عنوان ابزار سنجش در نرم‌افزارها و کدهای مبتنی بر فضای پردازش ابری مورد استفاده قرار می‌گیرد». گروه OCI در زمینه مدل‌سازی و فناوری‌های نوین نرم‌افزاری فعالیت می‌کند و تاکید اصلی آن بر ابزارهای متن‌باز مجازی است.


​​