انتقال اطلاعات برای نخستین بار با سرعت 800 مگابایت در ثانیه

دانشمندان چینی سال گذشته از فناوری جدیدی  رونمایی کردند که می‌توانست از طریق نور آبی LED اطلاعات را سریع‌تر از حرکت چشم انسان جابه‌جا کند. در این فناوری دانشمندان موفق شدند اطلاعات را با سرعت 2 مگابایت در ثانیه انتقال دهند.


به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) اوایل سال  جاری میلادی گروهی دیگر از دانشمندان  موفق به ثبت رکورد انتقال اطلاعات  با سرعت 500 مگابایت در ثانیه از طریق نور سفید LED شدند و هم‌اکنون گروهی از دانشمندان توانسته‌اند با ادغام نورهای سفید، سبز، آبی و قرمز اطلاعات را با سرعت 800 مگابایت در ثانیه انتقال دهند.


انتقال اطلاعات  با این سرعت توسط گروهی از دانشمندان  آلمانی اتفاق افتاده است و طی آن دانشمندان برای نخستین بار توانسته‌اند  اطلاعات را با سرعت 800 مگابایت در ثانیه جابه‌جا کنند.


این سیستم  جدید در انتقال اطلاعات که سرعت این  فرآیند را به صورت قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد، جایگزین سیستم‌های استاندارد  کنونی از جمله خطوط Cat 5 یا روترهای Wi-Fi نخواهد شد؛ اما می‌تواند در مراکزی از جمله بیمارستان‌ها که فناوری‌های بی‌سیم مبتنی بر فرکانس‌های رادیویی در سیستم‌های موجود اختلال ایجاد می‌کند مورد استفاده قرار گیرد.


سیستم شبکه‌ای  جدید با سرعت یاد شده کلیه فعالیت‌های خود را از طریق امواج نوری انجام  می‌دهد و در آن از سیستم‌های موجود  برای انتقال اطلاعات استفاده نمی‌شود.


​​