بلمبرگ: هر iPhone 5 برای اپل 270 دلار تمام میشود

 


خبرگزاری  Bloomberg با انتشار گزارشی توضیح داد، مدل جدید گوشی هوشمند اپل موسوم به iPhone 5 که قرار است ظرف یک ماه آینده معرفی شود، با هزینه‌ای بالغ بر 270 دلار تولید شده است.


به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این خبرگزاری در اقدامی عجیب پیش از آنکه گوشی هوشمند iPhone 5 از سوی اپل معرفی شود، هزینه قطعات به کار رفته در آن را برآورد کرد. به گفته خبرگزاری Boomberg، در مدل جدید گوشی هوشنمد اپل از پردازنده دوهسته‌ای A5، 512 مگابایت رم و  16 گیگابایت حافظه داخلی استفاده شده است که کارشناسان مجموع هزینه قطعات یاد شده و دیگر بخش‌های این گوشی را 270 دلار برآورد کرده‌اند.


اگر پیش‌بینی‌های کارشناسان درست باشد، سود اپل  از فروش هر دستگاه iPhone 5 نسبت به مدل قبلی این محصول با رشد 4/56 درصدی به 620 دلار می‌رسد. البته در این برآورد تمام هزینه‌های این گوشی هوشمند در نظر گرفته نشده است. این سود بسته به اهداف اپل در جریان تولید این محصول می‌تواند تغییر کند و اگر اپل برای آن رم، حافظه داخلی و ... بیشتری در نظر بگیرد، آن را با قیمت متفاوتی تولید و عرضه خواهد کرد.


لازم به ذکر است که اپل هر دستگاه گوشی هوشمند iPhone 4 را با هزینه‌ 51/187 دلاری تولید کرد. پیش‌بینی می‌شود شرکت اپل در تاریخ 23 سپتامبر گوشی هوشمند iPhone 5 را به صورت رسمی معرفی کند.

 


​​