تلفن‌های همراه به کیسه هوا مجهز می‌شوند

"جِف بیزوس"(Jeff Bezos) مدیرعامل شرکت آمازون از ثبت مجوز جدیدی خبر داده است که با افزودن فناوری جدیدی مانند کیسه هوا به دستگاه‌های الکترونیکی همراه، از بروز آسیب‌های احتمالی به آن‌ها جلوگیری می‌کند.


به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) بیزوس با این  اقدام سعی دارد به آن دسته از کاربرانی که به دستگاه‌های الکترونیکی همراه  توجه کافی ندارند و باعث سقوط آن‌ها  از روی میز می‌شوند، کمک کند. مدیرعامل شرکت آمازون این طرح را به کمک  معاون خود "گرِگ هارت"(Greg Hart) ارایه کرده است.


این فناوری بر اساس حسگرهای ویژه‌ای که روی  دستگاه‌ الکترونیکی همراه نصب  می‌شود، فعالیت می‌کند. این حسگرها فاصله دستگاه تا زمین، سرعت و جهت  سقوط آن را تحلیل کرده و تشخیص  می‌دهد. اگر اطلاعات به‌دست آمده در این زمینه نشان دهد که دستگاه در شرایط نادرست به زمین برخورد می‌کند و پس از برخورد آسیب می‌بیند، کیسه‌های هوا پیش از برخورد باز زمین به صورت خودکار باز می‌شوند.


حسگرهای مربوط  به این فناوری به گونه‌ای طراحی  شده‌اند که می‌توانند به صورت خودکار تشخیص دهند که برای جلوگیری از آسیب احتمالی ضربه وارد شده یک یا چند  کیسه هوا لازم است. این فناوری موجب خواهد شد تا حتی از بروز خط و خش روی گوشی نیز جلوگیری شود.


​​