گوگل از خرید موتورولا پشیمان شد

شرکت گوگل که چندی پیش اعلام کرده بود قصد دارد با خرید شرکت موتورولا وارد بخش سخت‌افزار دنیای تلفن‌همراه شود، از این تصمیم پشیمان شده است.
 
به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، آخرین خبرهای رسیده حاکی از آن است که اخباری در مورد گوگل و پشیمان شدن آن برای خرید شرکت موتورولا مطرح شده است.
بر اساس این خبرها گفته می‌شود که گوگل از تصمیم خود برای پرداخت 5/12 میلیارد دلار و خرید مرکز تولیدکننده تلفن‌همراه موتورولا سر باز زده و منصرف شده است. هنوز به درستی مشخص نیست که به چه علت گوگل از این تصمیم خود صرف‌نظر کرده است.
اگر این خبر درست باشد، این یکی از بزرگترین اشتباهات گوگل محسوب می‌شود که خبر آن به صورت عمومی منتشر شده است. تصمیم گوگل برای خرید موتورولا پس از ناموفق بودن آن در پروند شرکت نورتِل اقدامات قابل ملاحظه‌ای محسوب می‌شود. اما هم‌اکنون گفته می‌شود که گوگل از این تصمیم پشیمان شده است.
در دیگر خبرهای موبایلی به نقل از منابع آگاه آمده است که مدیران شرکت InterDigital تصمیم گرفته‌اند این مرکز را واگذار کنند و در این میان قصد جلب توجه شرکت‌های تولیدکننده تلفن‌همراه مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید را دارند.
دو شرکت HTC و سامسونگ هم‌اکنون برای شرکت در مزایده فروش مرکز InterDigital که تا دو هفته دیگر برگزار می‌شود، آمادگی خود را اعلام کرده‌اند. گفته می‌شود که در این مزایده شرکت‌های اریکسون و اینتل نیز حضور خواهند داشت.
کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که برخی از این شرکت‌ها برای خرید مرکز InterDigital با یکدیگر همکاری خواهند کرد. از جمله این اقدام می‌توان به حضور شرکت‌های اپل، مایکروسافت و RIM و تشکیل یک گروه ویژه توسط آن‌ها موسوم به Rockstar برای رد پرونده مطرح شده از جانب شرکت نورتِل علیه گوگل اشاره کرد.


​​