تا سال 2013 نیمی از گوشی‌ها در دنیا هوشمند خواهند شد


شرکت Asymco با تحلیل اطلاعات به دست آمده از مرکز تحقیقاتی Comscore وضعیت تلفن‌همراه و موقعیت بازار آن را مشخص کرد و توضیح داد که بازار جهانی گوشی‌های هوشمند هنوز راه زیادی پیش‌رو دارد.


به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این شرکت بر اساس آخرین تحلیل‌های خود گرافی  منتشر کرده است که در آن رنگ آبی  روشن که بخش اعظم این گراف را شامل می‌شود، مربوط به گوشی‌های غیرهوشمند یا معمولی است. دومین بخش از این گراف که در نگاه اول توجه هر فرد را به خود جلب می‌کند، بخش مربوط به گوشی‌های مبتنی بر سیستم‌های عامل اندروید و iOS که به سرعت در حال گسترش هستند.


کارشناسان دلیل اصلی محبوبیت اندروید نزد  کاربران جهانی را کاربردی بودن آن، آسانی در استفاده از ابزارها  و حمایت گسترده از طرف بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان می‌دانند. این سیستم‌عامل در عرصه رقابت با آیفون موفق‌تر بوده است؛ زیرا هر شرکت تولیدکننده تلفن‌همراه و مخابراتی به راحتی می‌تواند آن را در اختیار بگیرد و در مقابل شرکت اپل آیفون را برای عرضه به بازار تنها در اختیار برخی شرکت‌های محدود می‌گذارد.


طبق پیش‌بینی‌های مربوط به این گراف، طی 2 سال  آینده 50 درصد گوشی‌های موجود در سراسر  جهان هوشمند خواهند بود و این روند به همین صورت ادامه پیدا خواهد کرد  تا در نهایت گوشی‌های هوشمند بخش  اصلی بازار جهانی تلفن همراه را از آن خود کنند. کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که در نهایت گوشی‌های هوشمند طی یک دهه آتی 100 درصد بازار جهانی  تلفن‌همراه را از آن خود خواهند کرد.


​​