منبع: StatCounter Global Stats – Mobile Vendor (Beta) Market Share اینترنت از سال‌ها پیش برای گوشی‌های نوکیا در دسترس قرار گرفته است، اما امروزه این فناوری..." /> گوشی‌های نوکیا صدرنشین در وب‌گردی - ایستنا

گوشی‌های نوکیا صدرنشین در وب‌گردی

 


بنابر تحقیقات مرکز استَت کانتر (StatCounter) استفاده از تلفن‌های همراه برای وب‌گردی روز به روز در حال افزایش بوده و برندی که گوشی‌های آن بیشتر برای وب‌گردی استفاده می‌شود نوکیا است.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) در ژانویه 2011 میزان مصرف جهانی اینترنت توسط موبایل‌ها 4.3 درصد بوده است. یک سال بعد، یعنی در ژانویه سال 2012، این رقم دوبرابر شد و به 8.5 درصد رسید.

سه سال قبل، درصد مردمی که از طریق تلفن‌های همراهشان با اینترنت ارتباط برقرار می‌کردند تنها 0.7 درصد بوده است.
مرکز StatCounter علاوه بر ارائه نمودار در مورد این رشد کلی و فوق‌العاده سریع، نگاهی نیز به دستگاه‌هایی که برای برقراری ارتباط با اینترنت استفاده شده انداخت.
طبق این نمودار نوکیا صدرنشین است؛ به عبارت دیگر 38.4 درصد از ترافیک اینترنت در موبایل‌ها توسط گوشی‌های نوکیا ایجاد می‌شود. اپل با 27.6 درصد و ریم با 13.7 درصد در جایگاه بعدی قرار دارند.


.


منبع: StatCounter Global Stats – Mobile Vendor (Beta) Market Share


اینترنت از سال‌ها پیش برای گوشی‌های نوکیا در دسترس قرار گرفته است، اما امروزه این فناوری قادر به فراهم کردن نتایجی یکسان و مشابه با کامپیوتر است.

آمار منطقه‌ای StatCounter در مورد کشور ایران نشان می‌دهد که 59.53 درصد از کاربران ایرانی با گوشی‌های نوکیا به اینترنت متصل می‌شوند. سونی‌اریکسون، سامسونگ و اپل به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. همچنین، در میان سیستم‌عامل‌های تلفن همراه که کاربران ایرانی استفاده می‌کنند، سیستم‌عامل سیمبین  با 50.78 درصد، در میان سیستم‌عامل‌های دیگری نظیر اندروید و iOS جایگاه اول را به خود اختصاص داده است.


​​