مدیرعامل زیرساخت: ظرفیت اینترنت بین‌الملل كشور از 32 به 500 گیگابایت افزایش می‌یابد

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: تراتزیت ارتباطات بین‌الملل در سال 90 افزایش یافت. براین اساس توسعه ظرفیت اینترنت بین‌الملل كشورمان از 32 گیگا بایت به 500 گیگا بایت افزایش خواهد یافت.

محمود خسروی در گفتگو با ایلنا با اشاره به امضای قرارداد ایجاد بزرگراه ارتباطی ایران- اروپا اظهار داشت: به منظور ترانزیت ارتباطات بین‌المللی از مسیر شمال به جنوب ایران، قرار دادی در خرداد ماه سال گذشته منعقد شد كه با تكمیل طرح‌ها، به زودی وارد مرحله اجرایی خواهد شد.


وی با اشاره به دستاوردهای این شرکت در سال گذشته تصریح کرد: شبكه ملی اطلاعات در مجموع شامل 55 نقطه است ، اینترنت از طریق چهار نقطه (سوپر كر ) وارد كشور و سپس از طریق 51 مركز دیگر( کر) در شهرهای اصلی كشور توزیع و به اپراتورها واگذار می شود تا در نهایت این ظرفیت ها را بین مشتریان و كاربران اینترنت توزیع كنند. براین اساس توسعه ظرفیت اینترنت بین‌الملل كشورمان از 32 گیگا بایت به 500 گیگا بایت افزایش خواهد یافت. این پروژه با صرف هزینه‌ای بالغ بر یك هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.


مدیر عامل شرکت زیرساخت در خصوص برنامه‌های آتی زیرساخت گفت: در نظر است پروژه گذر از شبكهTDM به IPدر برنامه 5 ساله اجرا و یك میلیون پورت سوئیچ جایگزین شود.


​​