ZTE گوشی هوشمند مبتنی بر فناوری جدید TD-LTE تولید می‌کند

به گفته یکی از مدیران ارشد ZTE، این شرکت چینی که چهارمین تولیدکننده بزرگ گوشی در جهان محسوب می‌شود، در نظر دارد طی سال جاری میلادی نخستین گوشی هوشمند خود مبتنی بر فناوری TD-LTE را از طریق شرکت مخابراتی Softbank Corp ژاپن وارد بازار کند.به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، فناوری TD-LTE یکی از دو نوع اصلی فناوری 4G LTE محسوب می‌شود که امروزه شرکت‌های مخابراتی در سراسر دنیا از آن بهره می‌برند. فناوری TD یا "تقسیم زمان" هم‌اکنون توسط شرکت مخابراتی China Mobile به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فناوری FDD نیز توسط بسیاری از شرکت‌های مخابراتی آمریکایی و اروپایی استفاده می‌شود.


شرکت ZTE به تازگی گوشی‌های فراوانی را مجهز به فناوری FDD-LTE را وارد بازار جهانی کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به نسل جدید گوشی‌های عرضه شده توسط آن در بازار آمریکا اشاره کرد.


"اسکات وانگ" مدیر شرکت ZTE در این خصوص به خبرگزاری رویترز توضیح داد: «هم‌اکنون در مرحله حساسی از توسعه فناوری LTE قرار داریم. ما در نظر داریم گوشی جدید خود مجهز به فناوری TD را تا پایان سال جاری میلادی روانه بازار کنیم».


شرکت ZTE که پس از سامسونگ، نوکیا و اپل بزرگترین تولیدکننده گوشی در جهان محسوب می‌شود، تلاش فراوانی در تولید گوشی‌های هوشمند پیشرفته دارد و در عین حال بر باریکی و کارآمدی این محصولات نیز تاکید می‌کند تا در نهایت گوشی کاربردی، زیبا و ارزان‌قیمت را به دست کاربران برساند.


​​