سونی تا پایان سال تبلت وارد بازار می‌کند

شرکت سونی با انتشار بیانیه‌ای تایید کرد که پیش از فرا رسیدن تعطیلات پایان سال جاری میلادی رایانه لوحی خود را به دست کاربران جهانی می‌رساند.به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،‌این شرکت بزرگ فناوری در حوزه رایانه‌های لوحی تاکنون اقدام ارزنده‌ای انجام نداده است، اما مصاحبه‌های مختلف با مدیران سونی طی هفته جاری نشان داد که این شرکت ژاپنی در حال ساخت رایانه لوحی است. سونی سال گذشته دو رایانه لوحی را با نام‌های Tablet P و Tablet S به بازار عرضه کرد که گفته می‌شود این محصول جدید با دو رایانه لوحی یاد شده کاملا متفاوت است.


هنوز اطلاعات زیادی در مورد رایانه لوحی جدید سونی منتشر نشده است. اما یکی از سخنگویان سونی توضیح داده است که طی چند ماه آتی این محصول به صورت رسمی از جانب سونی معرفی می‌شود.


لازم به ذکر است هر دو رایانه لوحی Tablet P و Tablet S سونی مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید گوگل ساخته شده بودند. اما هنوز به طور دقیق مشخص نیست که سونی این محصول جدید را بر پایه اندروید یا ویندوز 8 مایکروسافت تولید خواهد کرد. برخی کارشناسان نیز اعلام کرده‌اند که سونی این رایانه لوحی را در دو مدل مختلف مبتنی بر سیستم‌های عامل ویندوز 8 و اندروید 4.1 Jelly Bean تولید خواهد کرد.


بر اساس اخبار موثق منتشر شده از سوی مایکروسافت، ویندوز 8 ماه اکتبر وارد بازار می‌شود و بسیاری از شرکت‌های الکترونیکی می‌کوشند به عنوان نخستین مرکز تولیدکننده رایانه لوحی مبتنی بر ویندوز 8، محصول خود را به دست کاربران برسانند. همچنین گفته شده است که شرکت HTC نیز در حال ساخت رایانه لوحی جدید مبتنی بر ویندوز 8 است.


​​