محققان MIT زبان جدید برنامه نویسی را كدگذاری كردند

محققان دانشكده علوم رایانه و آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه فناوری ماساچوست زبان برنامه نویسی جدید موسوم به 'هالید' نوشته اند كه سرعت عملكرد آن 6 برابر برنامه های مرسوم است.


به گزارش ایرنا به نقل از وب سایت خبری 'تی.جی.دیلی'، 'هالید' به عنوان زبان بهینه شده برای الگوریتم های پردازش تصویر معرفی شده است.


برنامه 'هالید' نسبت به برنامه های رایج پردازش تصویر - كه از طریق زبان های برنامه نویسی معمولی نوشته شده اند- راحت تر خوانده می شود و نوشتن و اصلاح كردن روی آن ساده تر است.


در این برنامه روش های 'بهینه سازی كد ' به صورت خودكار انجام می شود كه این فرآیند در حالت معمولی و دستی ساعت ها طول می كشد.


پردازش فایل های عكس دیجیتالی بزرگ بدون استفاده از نرم افزارهای مهندسی هوشمند پردازشی ممكن است در رایانه های خانگی ساعتها طول بكشد و این در حالی است كه با استفاده از این نرم افزار پردازش این گونه تصاویر بسیار ساده تر و كوتاه تر انجام می شود.


محققان دانشگاه فناوری ماساچوست هم اكنون از برنامه 'هالید' برای نوشتن الگوریتم های پردازش تصویر استفاده می كنند . حجم نسخه های زبان برنامه نویسی 'هالید' یك سوم برنامه های معمولی است ولی عملكرد ارایه شده توسط آن قابل توجه و سرعت آن 6 برابر زبان های برنامه نویسی معمولی است .


​​