اندروید بازهم محبوب‌ترین سیستم‌عامل موبایل شد!

محققان بررسی‌های خود را در رابطه با وضعیت بازار جهانی تلفن‌همراه در فصل دوم سال جاری میلادی به پایان رساندن و نتایج آن را اعلام کردند. در این مطالعه گسترده محققان مرکز Canalys حضور داشتند و با انتشار گزارشی اعلام کردند که چین طیفصل دوم سال جاری میلادی برای دومین فصل متوالی رکورد صادرات جهانی تلفن‌های همراه را شکسته است.به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در گستره جهانی اندروید همچنان محبوب‌ترین سیستم‌عامل محسوب می‌شود و بیشترین دربرگیری بین عموم کاربران را دارد. آمارها نشان می‌دهد این سیستم‌عامل همراه با 1/68 درصد گوشی‌های هوشمند فروخته شده در سه ماهه دوم امسال معادل 3/158 دستگاهگوشی هوشمند در اختیار کاربران جهانی قرار گرفته است. بد نیست بدانید تعداد کل گوشی‌های هوشمندی که در فصل دوم سال 2011 میلادی وارد بازار جهانی شد با تعداد کل گوشی‌های هوشمند اندرویدی که فصل دوم امسال به دست کاربران رسیددقیقا برابری می‌کند.


در این دوره زمانی عرضه گوشی‌های هوشمند ساخت اپل 28 درصد افزایش یافت و با این وجود، سهم اپل از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند 5/2 نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر شد. سیستم‌عامل BlackBerry OS سومین سیستم‌عامل موبایلی محبوب درفصل دوم امسال بود و همراه با 4/5 درصد از گوشی‌های هوشمند به دست کاربران جهانی رسید. سیستم‌های عامل سیمبین و ویندوز فون نیز به‌ترتیب 1/4 و 2/3 درصد از این بازار را در اختیار گرفتند و سیستم‌عامل Bada نیز توانست در رتبه بعدی1/2 درصد این بازار را از آن خود کند.


در این سه ماه سامسونگ موفق شد با عرضه 31 درصد کل گوشی‌های هوشمند بازار، بزرگترین تولیدکننده گوشی هوشمند در دنیا محسوب شود.

 


​​