تبلت‌هاي محبوب در بازار داخلي

دنیای‌اقتصاد- اگر چه بازار تبلت طی یکی دوسال اخیر مملو از برندهای متنوع و در مدل‌های گوناگون و البته قیمت‌های مختلف شده است، اما برندهای مطرح که از محبوبیت بیشتری برخوردارند و از قضا قیمت بالاتری هم نسبت به نمونه‌های دیگر دارند در ردیف پرفروش‌های بازار هستند.به گفته فعالان بازار، در بازار تبلت برخلاف سایر کالاها، این نمونه و برندهای گران‌قیمت هستند که سهم بیشتری از آمار فروش را در اختیار دارند و برندهای ارزان قیمت معمولا مخاطبان کمتری دارند. اما بررسی‌ها نشان داده است که روز به روز با افزایش قیمت‌ها در بازار تبلت‌ها توجه‌ها به سمت نمونه‌های ارزان جلب می‌شود.
البته این به این معنا نیست که ارزان قیمت‌های بازار تبلت می‌توانند عرصه را بر رقبایی چون اپل و سامسونگ تنگ کنند. اما به هر حال تا حدودی از سهم فروش و محبوبیت آنها می‌کاهند.
بر اساس اعلام باشگاه فعالان آی سی تی نیز، در بازار تبلت ipad apple با کسب 3/30 درصد از سهم محبوبیت بازار توانسته است همچنان مقام نخست را از لحاظ محبوبیت بین برندهای دیگر کسب کند. این درحالی است که سهم محبوبیتipad apple در هفته سوم بهمن‌ماه سال گذشته در حد بالاتری (5/37) درصد بوده است. به گفته فعالان بازار چنین اتفاقی ناشی از رشد قیمت‌ها طی مدت گذشته است.
پس از این ipad apple، در رده دوم محبوب‌های بازار تبلت GALAXY SAMSUNG قرار گرفته است. براساس اعلام باشگاه فعالان آی سی تی، سهم محبوبیت این تبلت در هفته چهارم مردادماه سال‌جاری 8/27 درصد بوده است.
این درحالی است که سهم محبوبیت این تبلت‌ها در هفته سوم بهمن‌ماه سال 90 در حدود 6/25 درصد بوده است. بررسی این اعداد و ارقام گویای این مطلب است که سهم محبوبیت تبلت‌های سامسونگ طی مدت اخیر تا حدودی افزایش یافته است.
پس از این برند هم تبلت‌های ASUS با کسب 1/17 درصد از سهم محبوبیت بازار در رتبه سوم محبوب‌های بازار تبلت ایستاده‌اند. سهم محبوبیت تبلت‌های این برند در هفته سوم بهمن ماه سال گذشته 7/15 درصد بوده است.
تبلت‌های ARCHOS هم با کسب 6/12 درصد از سهم محبوبیت بازار در رتبه چهارم محبوب‌های بازار ایستاده‌اند. سهم محبوبیت تبلت‌های این برند در هفته سوم بهمن‌ماه سال گذشته در حدود 2 درصد بوده است.
در رده بعدی هم HTC FLYER با کسب 3/6 درصد قرار دارد. سهم محبوبیت این برند در هفته سوم بهمن‌ماه سال 90 در حدود 5/9 درصد بوده است.


​​