امنیت

مبارزه ژنتیكی با ویروس‌ها

ماهنامه شبکه - شركت Sophos اعلام كرد كه شیوه جدیدی را برای مقابله با ویروس‌ها ابداع كرده است. در این شیوه جدید، مقابله با ویروس‌ها قبل از ظهور آن‌ها صورت می‌گیرد.

شركت Sophos، یكی از معتبرترین شركت‌های تولیدكننده نرم‌افزارهای امنیتی و ضدویروس اعلام كرد كه شیوه جدیدی را برای مقابله با ویروس‌ها ابداع كرده است. در این شیوه جدید، مقابله با ویروس‌ها قبل از ظهور آن‌ها صورت می‌گیرد.
فناوری جدید از روش‌هایی كه برای شناسایی ژن‌ها در علم پزشكی استفاده می‌كند، سود می برد. همان گونه كه در علم پزشكی با شناخت الگوها، موفق به شناسایی ژن‌ها می‌گردند، در این شیوه نیز الگوها و مشخصه‌های منحصربه‌فردی از تهدیدات، ویروس‌ها و اسپم‌ها ثبت می‌گردد و در یك بانك اطلاعاتی ضبط می‌گردد. . سپس از آن علائم و مشخصه‌ها در شناسایی خانواده‌های ویروس‌ها یا ویروس‌های جدید بهره‌ گرفته می‌شود.
بنا بر اعلام شركت، این‌ كار در واقع مانند آن است كه شما DNAهای ویروس‌ها را نگهداری كرده و مورد بررسی قرار دهید. در واقع نقطه ضعف اصلی ویروس‌ها در آن است كه اغلب آنها از كدهای مشابهی استفاده می‌كنند و همین امر می‌تواند به شناسایی سریع آن‌ها (خصوصا ویروس‌های تغییر شكل یافته) كمك كند.
شركت Sophos از فناوری جدید خود در آخرین نسخه از محصولات امنیتی خود با عنوان Sophos Anti-Virus 5.0 و PureMessage استفاده نموده است. ارائه این محصولات و ارتقای نسخه‌‌های قدیمی به فناوری جدید، از انتهای ماه فوریه 2005 انجام خواهد گرفت.


​​