امنیت

حملات مشكوك حوزه "دات كام" در اینترنت را تهدید می‌كنند

كارشناسان امنیت رایانه‌ای اعلام كردند كه عده‌ای ناشناس با طرح ریزی دور تازه‌ای از حملات اینترنتی موسوم به "فارمینگ"(‪ ،(Pharming‬حوزه "دات كام" در اینترنت را هدف قرار داده و كاربران مراجعه‌كننده به برخی سایت‌های دارای پسوند "دات كام" را به سوی وب پیجهای اداره‌شونده از سوی خودشان سوق می‌دهند.


به گزارش سایت اینترنتی "پی‌سی‌ورلد"، موسسه بین‌المللی امنیت رایانه‌ای "سنس"(‪ (SANS‬اعلام كرد كه حملات اخیر سبب از كار افتادن برخی سرورهای ویژه كنترل دامین‌ها در اینترت(‪ (DNS‬شده و سبب می‌شوند درخواست كاربران برای ورود به سایتهای حوزه "دات كام"، سبب ورود آنها به سایتهای مورد نظر ترتیب‌دهندگان این حملات شود.


بررسی‌ها نشان می‌دهند آمار مربوط به این نوع حملات موسوم به "فارمینگ" از ابتدای ماه مارس تاكنون در اینترنت به سرعت در حال افزایش است.


مركز "آی اس سی" از موسسه "سنس" از مدیران شبكه‌های اینترنتی درخواست كرده با مسدود كردن "آی پی" آدرسهای درگیر در این نوع حملات، مانع از سوق داده شدن كاربران به سوی وب سایتهای ناخواسته شوند.


سرورهای كنترل‌كننده حوزه‌های اینترنتی یا "دی ان اس"ها در حقیقت شبكه‌های جهانی از رایانه‌هایی هستند كه درخواستهای ارائه شده به زبان قابل درك برای كاربران به منظور بازدید از یك وب سایت را به زبان اعداد شامل "آی‌پی" آدرسهای مورد استفاده توسط رایانه‌های متصل به اینترنت، ترجمه می‌كنند.


در حملات از نوع "فارمینگ"، هكرها با ترفندهای خاص این "دی ان اس"ها را مورد هجوم قرار داده و سبب می‌شوند به طور مثال هنگامی كه كاربر مثلا در خواست بازدید از سایت شناخته شده‌ای نظیر "‪ "www.pcworld.com‬را بكند، به جای این سایت، شاهد ورود خود به سایت مورد نظر هكرها باشد.


در تازه‌ترین موج این حملات، برخی كاربران در نقاط مختلف جهان هنگام درخواست برای ورود به سایتهای حوزه "دات كام"، شاهد ورود خود به یك سایت ویژه جستجو در اینترنت و یا یك سایت تبلیغاتی دیگر به نام "‪ "www.privacycash.com‬بوده‌اند.


​​