آیین‌نامه‌ها و فراخوان‌ها

تعرفه های مربوط به ارائه خدمات "سرویس های شبکه هوشمند (IN)"، "تلفن ثابت بی سیم اعتباری" و "شارع 2 (NISN)" تصویب شد

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به موجب بند 4 ماده 6 اساس نامه سازمان، بند ب ماده2 آیین نامه اجرایی وظایف کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و مصوبه چهارمین جلسه کمیسیون، تعرفه ارائه خدمات "سرویس های شبکه هوشمند (IN)"، "مکالمات تلفن های ثابت بی سیم روستایی (WLL) به صورت اعتباری" و "شارع 2 (NISN)" پس از برسی های کارشناسی و هماهنگی با مجمع استان تعیین و توسط دکتر فردیس معاون وزیر و رییس سازمان و دبیرکمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ابلاغ شد.


بنابراین گزارش، شبکه هوشمند از یک سیستم یک پارچه برای ارائه خدمات مخابراتی تشکیل شده و قادر است انواع مختلفی از خدمات جدید را در حد اقل زمان به مشتریان ارائه نماید. "مکالمه رایگان" از جمله این خدمات است که مشترک این خدمت می پذیرد هزینه مکالمات دریافتی را تقبل نماید. این خدمت قابلیت انعطاف در مسیر یابی و شارژ معکوس را دارا است و انتقال مکالمه به هنگام اشغال یا عدم پاسخ، محدود کردن ناحیه، تعریف پیام صوتی، مسیر یابی مبتنی بر زمان و براساس محل جغرافیایی مکالمه کننده و محدود کردن تعداد مکالمات هم زمان از جمله امکانات " مکالمه رایگان" می باشد. تعرفه برقراری برای هر خط سرویس یکصد هزار ریال تعیین گردیده است.
این گزارش "مشاوره تلفنی"، "شماره اختصاصی"، "انتقال شماره"، "مزایای شبکه"، "نظرسنجی تلفنی"، "شبکه خصوصی مجازی"، "شماره گیر فراگیر"، "پست الکترونیک"، "مکالمه اعتباری" و"تماس انبوه" را از دیگر خدمات شبکه هوشمندIN معرفی می نماید.
بر اساس این گزارش، جداسازی اعمال مربوط به سرویس از سوئیچ های تلفنی به منظور یکنواخت کردن نحوه استفاده از آن ها، ارائه سریع سرویس ها در بازار رقابتی، افزایش درآمد برای اپراتورها، بالا بردن تعداد مکالمات موفق و استفاده موثر از منابع شبکه از جمله مزایای شبکه هوشمند IN می باشد.


بنابراین گزارش، سیستم دسترسی بی سیم تلفن ثابت روستایی (WLL)، تلفن ثابت تلقی شده و به صورت حذف کامل قابلیت جا به جایی ارائه گشته و تلفن های قابل واگذاری در این سیستم تابع مقررات حاکم بر تلفن ثابت عادی (PSTN) است و شارژینگ آن مبتنی بر محاسبات مربوط به کارکرد تلفن ثابت در سطح کشور خواهد بود.
این گزارش می افزاید، به تلفن های WLL روستایی که به صورت اعتباری "پیش پرداخت هزینه مکالمه" (PREPAID) دایر می گردد ودیعه (هزینه اولیه) تعلق نمی گیرد. هزینه نصب تلفن های فوق مبلغ 50 هزار ریال تعیین شده و کارت های اعتباری نیز با پیش پرداخت حداقل100 هزار و حد اکثر 500 هزار ریال ارائه می گردد و مدت اعتبار آن از 6 ماه تا 30 ماه متغییر می باشد.


این گزارش می افزاید، با توجه به نیاز شرکت ها و موسسات به سرویس میزبانی اینترنت (HOSTING) و لزوم ایجاد یکپارچه آن با کیفیت استاندارد در داخل کشور، شرکت فنآوری اطلاعات اقدام به راه اندازی شبکه شارع2 (NISN ) نموده که میزبانی وب،FTP ، میزبانی پست الکترونیک، موتور جستجو، خبر و صدور صورت حساب و مدیریت یکپارچه از جمله سرویس های شارع 2 می باشند.
بر اساس این گزارش، از مزایای میزبانی شارع 2 می توان به اتصال پر سرعت به شبکه اینترنت و دسترسی سریع کاربران به سرویس دهنده، اتصال مستقیم به Backbone شبکه IP کشور، ضمانت در پشتیبانی از سرویس ها و در دسترس بودن اطلاعات نسخه پشتیبان، وجود اینترانت داخلی کشور در صورت قطع ارتباط اینترنت به هر دلیل و ارائه سرویس های مختلف بر روی سرورهای متفاوت را نام برد.علاقه مندان می توانند به منظور دسترسی به متن تعرفه ها به نشانی "نظام تعرفه گذاری و مصوبات مرتبط" مراجعه نمایند:
http://www.cra.ir/EArchive/EArchiveF/ItemList.asp?ParentID=283
   تعرفه مکالمات تلفن های ثابت بی سیم روستایی (WLL) به صورت اعتباری (prepaid)
 

   تعرفه مکالمات تلفن های ثابت بی سیم روستایی (WLL) به صورت اعتباری (prepaid)
 

   تعرفه شبکه هوشمند (IN)
 

   تعرفه شبکه هوشمند (IN)
 

   تعرفه شارع2 (NISN)
 

   تعرفه شارع2 (NISN)
 


​​