آیین‌نامه‌ها و فراخوان‌ها

مصوبات جلسه ۱۸ کمسیون تنظیم مقررات

ICTna.ir - جلسه 18 كمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با حضور اعضا در تاریخ 19/9/1385 در خصوص تصمیم گیری پیرامون بررسی و تصویب تعرفه های ارائه خدمات تلفن همراه اعتباری (PrePaid) شرکت ارتباطات سیار و همچنین بررسی و تصویب تعرفه ها و حق السهم دفاتر خدمات ارتباطی (دفاتر خدمات ارتباطات و فنآوری اطلاعات) تشکیل شد.


به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این جلسه اعضا پس از بررسی و تبادل نظر پیرامون 2 بند دستور جلسه آن ها را مورد تصویب قرار داد.


در این جلسه پس از بررسی تعرفه های پیشنهادی ارائه سیم کارت اعتباری توسط اپراتور اول تلفن همراه (MCI) با به منظور رعایت شرایط رقابت در بازار تعرفه های سیم کارت اعتباری MCI معادل تعرفه های شبکه تلفن همراه اعتباری تالیا مورد تصویب قرار گرفت.

همچنین با توجه به پیشنهاد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مقرر شد شرکت مخابرات ایران پیشنهاد خود را در خصوص کاهش تعرفه های شبکه تلفن همراه دولتی (MCI) و تالیا را حداکثر ظرف ۲ماه به رگولاتوری ارسال نماید تا در کمسیون مطرح شود. ضمن آنکه کمیسیون در مصوبه خود توصیه کرد تا تعرفه حداکثر تا ۳۰٪ بیشتر از تعرفه های کارکرد مصوب سیم کارت پس پرداخته باشد.


کمسیون تنظیم مقررات در ۱۸ امین جلسه خود پس از بررسی و تصویب تعرفه ها و حق السهم دفاتر خدمات ارتباطی (دفاتر خدمات ارتباطات و فنآوری اطلاعات) تعرفه عرضه ریز مکالمات تلفن همراه را برای هارد کپی معادل ۵۰۰ ریال و برای سافت کپی معادل ۳۰۰۰ ریال اعلام کرد.

همچنین کمیسیون حق السهم کلیه دفاتر امور مشترکین تلفن همراه و دفاتر خدمات ارتباطی تلفن همراه و ثابت مشروط بر اینکه ۹٪ عملیات مربوطه در دفاتر انجام گیرد از ۲۰ به ۴۰ درصد افزایش یابد.


علاقه مندان به منظور دسترسی به متن کامل این مصوبات می توانند به نشانی زیر مراجعه نمایید:
https://www.cra.ir/EArchive/EArchiveF/Item.asp?ParentID=287&ItemID=1129
https://www.cra.ir/EArchive/EArchiveF/Item.asp?ParentID=287&ItemID=1130

 


​​