آیین‌نامه‌ها و فراخوان‌ها

دعوت به همكارى در تدوین پژوهش نامه فونت هاى فارسى

ICTna.ir - گروه فونت فارسی-زیر مجموعه كارگروه خط و زبان فارسی شورای عالی اطلاع رسانی- برای تدوین پژوهشنامه فارسی، دعوت به همكاری كرده است.


به گزارش ایستنا از واحد ارتباطات شورای عالی اطلاع رسانی، از اوایل سال ۱۳۸۴ به ابتكار و دعوت دبیرخانه شوراى عالى اطلاع رسانى، یك گروه كارى از اشخاص و شركت هایى كه به نوعى با طراحى و تولید فونت فارسى ارتباط داشته اند با هدف بررسى مشكلات فونت هاى فارسى و ارائه راهكار براى حل این مشكلات تشكیل شده است.


ماحصل كاری این گروه تعریف مجموعه اى از پروژه هاى كاربردى و تحقیقاتى در زمینه فونت فارسى است كه برخی از این پروژه ها در نهایت به یك قرارداد پیمانكارى بین دبیرخانه شوراى عالى اطلاع رسانى و طرف پیمانكار تبدیل شده و در حال انجام هستند.


بر همین اساس اكنون این گروه، كار تدوین پژوهشنامه فارسی را آغاز كرده است و از كلیه اشخاص حقیقى و حقوقى كه مایل به همكارى در تدوین پژوهش نامه فونت هاى فارسى هستند، دعوت كرده است كه پس از مطالعه «شرح خدمات پژوهش نامه» در پایگاه www.fontgroup.ir  پیشنهاد  خود را به همراه فرم "پیشنهاد همكاری" به آدرس info@fontgroup.ir و farsi@scict.ir و یا به نشانی خیابان استاد مطهری، بین خیابان سنایی و خیابان قائم مقام فراهانی، روبروی اداره كل مالیاتی استان تهران، پلاك 336  ارسال كنند.

گفتنی است با توجه به محدودیت زمانى تدوین پژوهش نامه، پیشنهادها باید تا تاریخ 15/4/85 به گروه فونت فارسى ارسال شوند.


​​