آیین‌نامه‌ها و فراخوان‌ها

فراخوان برای تعیین استانداردهای حوزه فناوری اطلاعات

ICTna.ir - مدیر کل دفتر امور زیربنایی وزارت ارتباطات گفت: از تمامی کارشناسان فعال در بخش‌های دولتی، خصوصی و دانشگاهی، دعوت می‌کنیم تا پیشنهادهای خود را در زمینه تعیین استانداردهای حوزه IT مطرح کنند.


به گزارش ایستنا دکتر علی ناصری، در گفت‌وگو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: با توجه به توافق‌های صورت گرفته با موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، زمینه تعیین استانداردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فراهم شده است.
وی افزود: استاندارد سازی در حوزه IT محبث بسیار جدی است، چرا که همگرایی در مباحث مختلف فناوری اطلاعات، منوط به رعایت استانداردها است.
وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس، کارگروه استاندارد دبیرخانه شورای عالی فناوری اطلاعات، با انجام کار کارشناسی، چالش‌های پیش روی استانداردهای این حوزه را بررسی کرده است.
وی تأکید کرد: طولانی بودن زمان تدوین یک استاندارد در موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی، یکی از مشکلات پیش روی این حوزه است.
وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات موجود، تدوین استاندارد در این موسسه، حدود یک سال به طول می‌انجامد که این موضوع به دلیل تغییر سریع تکنولوژی در حوزه IT قابلیت اجرایی ندارد.
دکتر علی ناصری گفت: از سوی دیگر، بیشتر استانداردهای ملی تدوین شده در این حوزه، معمولاً ترجمه استانداردهای بین المللی است.
وی افزود: طی جلسات متعدد با مسوولان موسسه استاندارد، مشکلات موجود بر سر راه تدوین استاندارد در حوزه فناوری اطلاعات شرح داده شد که مورد پذیرش آن‌ها قرار گرفت.
وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس مقرر شد، در حوزه فناوری اطلاعات به جای تدوین استاندارد، تعیین استاندارد صورت پذیرد و استانداردهای بین المللی در این حوزه مور قبول قرار گیرد.
وی تأکید کرد: با توجه به این امر از تمامی فعالان در حوزه فناوری اطلاعات دعوت می‌کنیم تا پیشنهادهای خود را در زمینه استانداردهای حوزه IT به دفتر امور زیر بنایی ارسال کنند تا پس از انجام بررسی‌های کارشناسی، جهت تصویب به موسسه استاندارد، ارسال شود.


​​