آیین‌نامه‌ها و فراخوان‌ها

وزیر ارتباطات به PAPها اخطار داد

ICTna.ir - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ابلاغ بخشنامه‌ای به تمامی شركت‌های مخابرات استان‌ها به شركت‌های دارنده پروانه PAP اخطار داد.


به گزارش خبرنگار ایستنا براساس بخشنامه ابلاغی از سوی وزیر ارتباطات، در صورتیكه شركت‌های PAP در شهرستان یا شهرستان‌هایی به هر دلیل ظرف مدت حداكثر سه ماه فعال نشوند، مراتب همراه استدلال و مدارك و توجیهات به سازمان تنظیم مقررات منعكس شود تا نسبت به لغو پروانه یا مجوز اقدام كند و این مسوولیت را به شركت‌های جدیدی واگذار كند.


به گزارش ایستنا"محمد سلیمانی" در این بخشنامه آورده است: امروزه یكی از شاخص‌های مهم و برجسته توسعه‌یافتگی هر كشور، بسترها و زیرساخت‌های دسترسی به سرویس‌های فناوری اطلاعات، تعداد پورت‌های پرسرعت و مشتركین باند پهن است درحالیكه براساس گزارشات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بین اهداف تعیین شده در سند توسعه بخشی و میزان پورت‌های پرسرعت واگذار شده در سطح كشور فاصله زیادی وجود دارد.


وی افزوده است: لذا به منظور تامین عدالت اجتماعی در بهره‌مندی آحاد جامعه از مزایای مادی و معنوی بی‌شمار سرویس‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات نظیر بانكداری الكترونیك، آموزش الكترونیك، تجارت الكترونیك و .... به عنوان مقدمه‌ای برای استقرار دولت الكترونیك و احراز جایگاه واقعی در سطح بین‌المللی، ضمن تاكید بر این موضوع كه مسوولیت ایجاد بستر و واگذاری پورت‌های پرسرعت به 11 شركت دارای مجوز ارایه خدمات عمومی انتقال داده (PAP) منتقل گردیده، لازم است جهت ارتقاء وضعیت فعلی و تحقق اهداف فوق‌الاشاره حداكثر اهتمام و هرگونه همكاری لازم با شركت‌های دارای پروانه PAP در زمینه توسعه و واگذاری پورت های پرسرعت در سطح استان معمول گردد.


بدیهی است كه این شركت‌ها باید در زمانی مشخص نسبت به راه‌اندازی و انجام وظایفی كه آن شركت برای آنها تعیین می‌كند، در هر شهرستان آن استان اقدام كنند.


​​