آیین‌نامه‌ها و فراخوان‌ها

ابلاغیه رگولاتوری در خصوص شرایط اعطای نمایندگی در بخش فناوری اطلاعات

ICTna.ir- مرحله اول مکانیزم پایش وکنترل بازار و شفاف سازی فضای ارائه سرویسهای حوزه فنآوری اطلاعات با تمرکز بر معرفی و ساماندهی ارائه کنندگان مجاز سرویسها با ابلاغ بخشنامه 9609/100 مورخ 25/6/86 و الزام دارندگان پروانه به درج مشخصات مهم و اصلی موضوع سرویسهای ارائه شده در تمامی تبلیغات و روشهای ارائه خدمات آغاز گردید.


به گزارش ایستنا از دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سایر هماهنگی و تفاهم نامه های لازم جهت افزایش اثر عملکرد و ایجاد یکپارچگی در حوزه اجرایی با وزارتخانه های محترم کشور و فرهنگ و ارشاد ، قوه قضایه ، شهرداری ها ، نیروهای انتظامی و غیره نیز به انجام رسید و الزامات اجرایی نمودن این بخشنامه و نظارت بر حسن انجام آن از سوی معاونت نظارت ودفتر نظارت بر سرویسهای فنآوری اطلاعات و مناطق هفتگانه در حال انجام می باشد که تا کنون اثرات مناسب و قابل توجهی را به دنبال داشته است.


در مرحله بعدی و یا مرحله دوم ، قانونمند شدن شبکه های توزیع و فروش و ایجاد تعهدات زنجیره ای در دستور کار قرار گرفت و با تدوین و ابلاغ این بخشنامه به مرحله اجرا رسید لذا کلیه شرکتها و موسسات دارای پروانه و نمایندگان فعال آنها موظفند حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از تاریخ 23/5/87 نسبت به ارائه خدمات در چار چوب این بخشنامه اقدام نمایند در غیر این صورت از ارائه فعالیتها آنها جلوگیری بعمل خواهد آمد.


سازمان تنظیم قررات از مردم خواسته است که با مدنظر قرار دادن مفاد موجود در ابلاغیه های سازمان از دریافت سرویس مطمئن ، مناسب و با کیفیت اطمینان حاصل نموده و به صورت طبیعی از حضور شرکتهای غیر مجاز و ارائه سرویسهای غیر امن جلوگیری نمایند.


لازم به ذکر است این ابلاغ به عنوان ابلاغیه رسمی از سوی سازمان تلقی گردیده و برای تمامی دارندگان پروانه در بخش سرویس های فناوری اطلاعات لازم الاجرا می باشد.


علاقه مندان به منظور دسترسی به متن کامل این ابلاغیه می توانند به نشانی www.cra.ir/EArchive/EArchiveF/Item.asp?ParentID=222&ItemID=1247 و www.cra.ir/EArchive/EArchiveF/Item.asp?ParentID=222&ItemID=1248 مراجعه کنند.


​​