رگولاتوری

توضيح سازمان حج و زيارت درباره‌ي توزيع سيم‌كارت بين زائران: توصیه ما به حجاج هم استفاده از سیمکارتهای ایرانی برای کاهش هزینه هاست

 

مديركل حوزه‌ي رياست سازمان حج و زيارت به‌دنبال اظهارات وزير ارتباطات مبني بر توزيع سيم‌كارت‌هاي عربي در ميان زائران ايراني، گفت: تا كنون هيچ گزارشي در اين‌باره دريافت نكرده‌ايم، ضمن آن‌كه ما به همه‌ي زائران ايراني استفاده از سيم‌كارت‌هاي ايراني را براي كاهش هزينه‌ي مكالمات، توصيه مي‌كنيم.

رضا تقي‌پور ـ وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات ـ چندي پيش در اظهاراتي به توزيع سيم‌كارت‌هاي عربي در ميان زائران بيت‌الله الحرام توسط سازمان حج و زيارت اشاره كرد. هرچند او اين سخنان را با حالت گلايه مطرح نكرد، اما در عين حال تاكيد كرد: تعرفه‌ي اپراتورهاي ايراني به‌مراتب پايين‌تر از تعرفه‌ي اپراتورهاي عربي است و توصيه‌ي ما به زائران اين است، از سيم‌كارت‌هاي ايراني كه امنيت بيشتري دارند، استفاده كنند.

او همچنين افزود: از اين مساله اطلاع نداريم كه توزيع سيم‌كارت‌هاي ايراني توسط ايران انجام شده است يا خير، اما به هر حال از ديدگاه ما، انجام چنين كاري پسنديده نيست، چراكه در حال حاضر هر سه اپراتور تلفن همراه ما چنين خدماتي را ارائه مي‌كنند و تعرفه‌هاي پايين‌تري هم دارند.

اما بنيامين شكوه‌فر ـ مديركل حوزه‌ي رياست و روابط عمومي سازمان حج و زيارت ـ در اين‌باره به خبرنگار حج و زيارت خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: مديران كاروان‌ها هيچ سيم‌كارتي را از نوع ايراني يا عربي بين زائران توزيع نمي‌كنند و تا كنون نيز هيچ گزارشي را در اين‌باره دريافت نكرده‌ايم.

او در عين حال يادآوري كرد: امسال 450 كاروان به حج تمتع مشرف مي‌شوند و شايد در يكي از اين كاروان‌ها اين اتفاق افتاده باشد؛ ولي هيچ ابلاغ و دستوري از طرف سازمان حج و زيارت براي انجام اين كار وجود ندارد.

شكوه‌فر همچنين اظهار كرد: سازمان حج و زيارت مذاكراتي را با دو اپراتور ايراني «همراه اول» و «ايرانسل» داشته است تا در غرفه‌هايي در فرودگاه‌هاي محل اعزام زائران ايراني مستقر شوند و سيم‌كارت‌هاي خود را بفروشند و تبليغات خود را انجام دهند.

وي افزود: سازمان حج و زيارت، خود اعتقاد دارد كه استفاده از سيم‌كارت‌هاي ايراني با توجه به تسهيلات در نظر گرفته‌شده از نظر قيمت براي زائران به‌صرفه‌تر است و توصيه‌ي ما نيز استفاده از اين سيم‌كارت‌هاست.


​​