گوشی

گزارش ایستنا از پیشبینی IDC از بازار جهانی دستگاههای هوشمند قابل اتصال به اینترنت

 

تحقیقات انجام شده توسط مرکز IDC نشان داد که بازار جهانی دستگاه‌های هوشمند با قابلیت اتصال به اینترنت از جمله رایانه‌های شخصی، گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی بسیار رو به رشد و تا پایان فصل دوم از سال جاری میلادی بیش از 3/267 میلیون دستگاه از این محصولات وارد بازار جهانی خواهد شد که این رقم رشد 4/27 میلیون دستگاه نسبت به سال گذشته و همچنین رشد 8/2 درصدی را نسبت به فصل قبل از آن نشان می‌دهد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کاربران شخصی و کاربران تجاری در سراسر جهان افزایش علاقمندی خود برای خرید این محصولات را نشان می‌دهند و به صورت مستمر در زندگی روزمره خود از آن‌ها بهره‌مند می‌شوند. از نظر درآمد این بازار در گستره جهانی تا پایان سال جاری میلادی درآمدی بالغ بر 5/131 میلیارد دلار را برای صاحبان خود به همراه خواهد داشت که این رقم رشد 3/16 درصدی درآمدهای سالانه و البته کاهش 7/2 درصدی درآمدهای فصل را در این بخش نشان می‌دهد.

در بازار آمریکا نه تنها رایانه‌های شخصی که دستگاه‌های هوشمند قابل حمل نیز محبوبیت فراوانی کسب کرده‌اند. در بازار آمریکا در فصل دوم امسال 4/47 میلیون دستگاه الکترونیکی هوشمند همراه عرضه شده است که این رقم رشد 8/7 درصدی نسبت به فصلی و رشد 5 درصدی سالانه را نشان می‌دهد.


​​