باندپهن

ملزومات استفاده از تلويزيون اينترنتي در تهران

 

معاون طرح و توسعه مخابرات استان تهران در توضيح ويژگي و نيازمندي راه‌اندازي IPTV يا تلويزيون اينترنتي گفت: استفاده از اين سرويس صد‌درصد به فيبر نوري نياز ندارد حتي در مكان‌هايي كه ADSL با كيفيت خوب و يا نزديك به مركز است، مي‌تواند با كابل مسي استفاده شود، اما اگر همه مشتركان را دغدغه‌ي استفاده از اين سرويس را داشته باشند، شبكه فيبر نوري FTTX لازم است.

سميع‌الله صادقي در گفت‌وگو با ایسنا اظهار كرد: سرويس IPTV در حال حاضر در مناطق 2 و 8 راه‌اندازي شده كه مشتركان مي‌توانند براي گرفتن سرويس با شماره 3838 تماس گرفته و IPTV خود را سفارش دهند كه پس از تست و سنجش كيفيت ADSL از سوي مركز براي مشتركان نصب خواهد شد.

او در توضيح تاثير فيبر نوري بر اين سرويس گفت: درست است كه فيبر نوري تكميل‌كننده‌ي سرعت و كيفيت IPTVهاست اما در حال حاضر تعداد بالغ بر هزار شماره سرويس فوق را از طريق پورت‌هاي پرسرعت(ADSL) دريافت مي‌كنند.

صادقي در مورد تعرفه‌هاي استفاده از فيبر نوري بيان كرد كه به دليل قرار‌داد همكاري با صدا‌وسيما "محتوا" از صدا‌وسيما تامين مي‌شود و شبكه ارتباطي توسط شركت مخابرات كه اين كار مشترك است و تعرفه در حال حاضر به صورت ماهانه 9 هزار و 600 تومان در نظر گرفته شده است.

معاون طرح و توسعه مخابرات استان تهران افزود: در حال افزايش سرويس‌هاي فيبري هستيم و در مناطقي كه كابل موجود نيست و يا بايد كابل مسي تغيير كند اين كار توسط فيبر نوري انجام مي‌شود.


​​