تلفن همراه

HTC ارزان‌ترین گوشی‌های هوشمند مبتنی بر ویندوز فون 8 را وارد بازار می‌کند

 

شرکت HTC اعلام کرد که به منظور کاهش سهم فعالیت‌های خود در حوزه اندروید و افزایش تمرکز خود بر سیستم‌عامل ویندوز فون مایکروسافت، نسل جدید گوشی‌های هوشمند خود مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوق فون 8 را که به زودی وارد بازار می‌شوند با قیمت ارزان عرضه خواهد کرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز خبری DigiTimes گزارش داد که استراتژی شرکت تایوانی HTC برای عرضه گوشی‌های هوشمند مبتنی بر ویندوز فون 8 باعث خواهد شد تا این مرکز پس از نوکیا به بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های ویندوزی در جهان تبدیل شود. شرکت HTC سال‌ها قبل به عنوان بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های ویندوزی در جهان محسوب می‌شود و از زمان آغاز همکاری‌های خود با شرکت مخابراتی Orange توانسته بود برای سال‌های طولانی این عنوان را از آن خود کند.

اگرچه شرکت سامسونگ نیز تمرکز قابل ملاحظه‌ای بر سری گوشی‌های هوشمند خود مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون 8 دارد، اما HTC می‌تواند در این زمینه از سامسونگ که فعالیت اصلی آن مبتنی بر اندروید است پیشی بگیرد و بتواند تمایز خود را به کاربران جهانی نشان دهد.

گوشی هوشمند HTC WP8 X بدون قرارداد مخابراتی با میانگین قیمت 500 تا 600 دلار وارد بازار جهانی می‌شود که این رقم برای گوشی هوشمند Samsung Ativ S به 700 دلار می‌رسد. گوشی‌های Lumia 920 و Lumia 820 بدون قرارداد مخابراتی با میانگین قیمت 600 تا 800 یورو فروخته می‌شوند.


​​