اپراتورها

سالانه ۸۳میلیارد پیام توسط تلفن‌های همراه ارسال می‌شود

 

گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحلیلی Juniper Research حاکی از آن است که تا 5 سال آینده مجموع تعداد پیام‌هایی که به طور سالانه توسط تلفن‌های همراه ارسال می‌شود به 83 میلیارد عدد خواهد رسید.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، با این وجود گفته شده است که این رقم کمتر از یک درصد تعداد کل پیام‌های ارسال شده توسط تلفن‌های همراه در سال 2017 میلادی است که توسط سرویس‌های قدیمی‌تر از جمله پیامک، سرویس‌های کنونی مبتنی بر سیستم IP مانند سرویس پیام‌های فوری(IM)، پست الکترونیکی و پیام‌های شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌شوند.

بسیاری از اپراتورهای مخابراتی در اروپای غربی و دیگر کشورهای توسعه یافته در حال همکاری با یکدیگر هستند تا با هدف ارتقا سرویس‌های پیام رسان در تلفن‌های همراه سرویس "بسته غنی‌شده ارتباطی"(RCS) را در اختیار مشترکان خود بگذارند. اسپانیا نخستین کشوری محسوب می‌شود که آمادگی خود برای عرضه این سرویس را اعلام کرده است.

این سرویس‌ در دو حالت RCS و RCS-e به دست کاربران می‌رسد که به واسطه آن می‌توانند با هزینه کمتر،‌ کیفیت بالاتر و با دریافت خدمات بیشتر از تولیدکنندگان تلفن‌همراه این دستگاه را به کار برند و خدمات مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشند.

پیامک یا همان SMS همچنان به عنوان محبوب‌ترین سرویس پیام‌رسان در تلفن‌های همراه محسوب می‌شود و پیش‌بینی شده که طی 5 سال آتی نیز این موقعیت خود را حفظ کند. جالب است بدانید که از زمان راه‌اندازی سرویس پیامک هم‌اکنون بیش از 30 سال می‌گذرد.


​​