تلفن همراه

آي‌فون ۵ در ایران خوب می‌فروشد

 

برخی از فروشندگان گوشی‌هاي موبایل معتقدند که با وجود قیمت چند میلیونی آي‌فون 5، این مدل در سطح بازار تهران با تقاضای خوبی روبه‌رو شده است.
 
به گزارش دنیای اقتصاد، استقبال از آي‌فون 5 اپل در حالی در بازار تهران صورت گرفته که این گوشی تازه وارد با قیمت بالای سه میلیون تومان در بازار به فروش مي‌رسد و قیمت کاذب ( بالاتر از قیمت دلاری) نیز مانعی برای فروش آن نشده است.
فروشندگان معتقدند بیشتر مشتریانی که این گوشی را خریداری مي‌کنند از امکانات و کارآیی گوشی اطلاعات چندانی ندارند و آن را تنها به دلیل نوع برند آن خریداری مي‌کنند.
گوشی آي‌فون 5 اپل با ظرفیت 16 گیگابایتی هم اکنون با قیمت سه میلیون و 650 هزار تومان در سطح بازارتلفن همراه به فروش مي‌رسد. اگر قیمت دلار بازار آزاد مبنا قرار گیرد قیمت این گوشی چیزی در حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان است. 
آي‌فون ۵ با صفحه نمایش رتینا و به‌رغم افزایش طول حدود ۲۰ درصد باریک‌تر از آي‌فون قبلی است. 
دوربین این گوشی ۸ مگاپیکسلی iSight است و عملکرد بهتری نسبت به دوربین آي‌فون قبلی دارد. 
به‌رغم این بهبودها مشکلاتی نیز درمورد این آي‌فون وجود دارد از جمله خش افتادن قاب پشت یا دیده شدن نور از کناره‌های صفحه نمایش. همچنین iOS 6 که روی این نسخه از آي‌فون نصب است نیز به دلیل حذف نقشه گوگل با انتقادهای گسترده‌ای روبه‌رو شد که به عذرخواهی مدیرعامل اپل و قول برای بهبود آن انجامید.  

​​