گوشی

تبادل اطلاعات از طریق NFC میان ویندوز فون 8 و اندروید

 

NFC یکی از تکنولوژی های جدید ارتباطی است که ابتدا نوکیا و آنگاه اندرویدی های بازار به سراغ آن رفتند. اکنون با عرضه رسمی ویندوز فون 8 می دانیم که در این سیستم عامل موبایل هم پشتیبانی از تکنولوژی ان اف سی گنجانده شد و به ابزارهای ویندوز فون 8 امکان می دهد بسته های کوچک اطلاعاتی را با پشت به پشت قرار دادن دو موبایل دارای این قابلیت، با یکدیگر به اشتراک بگذارند. این قابلیت که با نام tap + Send نامگذاری شده به کاربران ویندوز 8 امکان می دهد تا آدرس های وب، اطلاعات تماس، عکس ها و انواع دیگر اطلاعات را در فاصله کوتاه با یکدیگر مبادله کنند. 
 
به گزارش نارنجی از wpcentral اما رابطه موبایل های ویندوز فون 8 مجهز به NFC با همسایگان NFCدار اندرویدی شان چگونه است؟ به دلیل اینکه دو گروه دستگاه های اندرویدی و ویندوز فونی از استاندارد یکسان چندپلتفرمی برای NFC بهره می برند، بسیاری از قابلیت های این تکنولوژی میان دو پلتفرم هم باید قابل استفاده باشد. 
 
سایت wpcentral برای تست این قابلیت، آزمایشی را ترتیب داده و به ارسال اطلاعات میان یک گلکسی نکسوس سامسونگ و 8X اچ تی سی پرداخته است. این سایت می گوید که به نظر می رسد امکان تبادل اطلاعات تماس و آدرس های اینترنتی بدون هیچ مشکلی میان دو تلفن قابل استفاده اند. البته دیده شده که امکان تبادل فایل در حال حاضر میان دو پلفترم امکان پذیر نبوده و تنها تلفن های ویندوز فونی با یکدیگر و اندرویدی با یکدیگر می توانند به تبادل فایل بپردازند. 

 


​​