تلفن همراه

گوگل در تعداد با اپل برابری کرد:

700 هزار برنامه کاربردی در فروشگاه اندروید

 

گوگل می‌گوید که هم اکنون چیزی در حدود 700 هزار اپلیکیشن در فروشگاه گوگل پلی آماده نصب بر روی سیستم عامل موبایل این کمپانی، یعنی اندروید هستند و به این صورت جلودار بودن اپل در مسابقه نرم‌افزارهای کاربردی را به چالش می‌کشد. 
 
به گزارش نارنجی از بیزینس ویک رسیدن به این عدد به آن معنا است که گوگل حالا در تعداد بازی‌ها، ابزارهای تولید محتوا و سایر برنامه‌های قابل استفاده بر روی دستگاه‌های الکترونیکیِ همراه، یعنی تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها به فاصله نزدیکی از اپل رسیده. کمپانی دارنده iOS هفته گذشته در مراسم پاییزی خود بیان کرد که اپ استور بیش از 700 هزار برنامه کاربردی دارد. 
 
گوگل با جذب توسعه دهندگان نرم افزاری به منظور افزایش تعداد اپلیکیشن‌های موجود برای پلتفرم اندروید، سعی در خنثی کردن یکی از برتری‌های کلیدی iOS یعنی اکوسیستم گسترده آن دارد تا به این طریق از مزیت‌های رقابتی آیفون و آیپد بکاهد. 
 
بازار تبلت‌ها فعلاً در تسخیر اپل قرار دارد و از این رو، بازار 220 میلیارد دلاری تلفن‌های هوشمند محل نزاع اصلی این دو کمپانی شده که به زودی مایکروسافت را نیز به عنوان رقیبی ثروتمند در کنار خود خواهند دید. در مسابقه توسعه اپلیکیشن برای پلتفرم، اپل روی این نکته انگشت می‌گذارد که iOS به درآمد بیشتر برای توسعه دهندگان منجر شده و از سال 2008 (افتتاح اپ استور) تاکنون مبلغ 6.5 میلیارد دلار به آنها پرداخت گردیده. 
 
اما در سمت دیگر گوگل نیز در طی ماه اخیر موفق به اضافه کردن 25 هزار اپلیکیشن شده تا موجودی فروشگاه خود را به 700 هزار برساند و شانه به شانه اپل در این مسابقه به جلو برود.

​​