تلفن همراه

اریکسون: 4/6میلیارد سیم‌کارت در دنیا استفاده می‌شود

 

شرکت مخابراتی اریکسون گزارشی منتشر کرده که در آن وضعیت بازار جهانی تلفن‌همراه نمایان شده است و کارشناسان بر اساس آن دریافته‌اند که ضریب نفوذ تلفن‌همراه در آمریکای شمالی و اروپای غربی تقریبا کامل شده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کشور چین، دیگر کشورهای آسیایی و آفریقا در مجموع 75 درصد از مشترکان مخابراتی جدید در سراسر جهان را در فصل سوم سال 2012 میلادی به خود اختصاص دادند. بر اساس آمار موجود در این دوره زمانی 38 میلیون مشترک جدید در چین، 31 میلیون مشترک مخابراتی جدید در دیگر کشورهای آسیایی و 25 میلیون مشترک مخابراتی جدید در آفریقا صاحب سیم‌کارت شدند. لازم به ذکر است که در این دوره زمانی تنها یک میلیون مشترک جدید در اروپای غربی و دو میلیون مشترک جدید در آمریکای شمالی افزوده شد.
 
در حال حاضر 4/6 میلیارد مشترک تلفن‌همراه در جهان وجود دارد و این در حالی است که جمعیت کره زمین 7 میلیارد نفر اعلام شده است. این طور گفته می شود که هم‌اکنون به طور میانگین تقریبا همه ساکنان جهان صاحب تلفن‌همراه یا یک دستگاه الکترونیکی قابل اتصال به اینترنت هستند.
 
با این وجود شرکت اریکسون توضیح داد که 4/6 میلیارد سیم‌کارت در دست 3/4 میلیارد نفر در جهان است که این روند با افزایش محبوبیت گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی در حال پیشرفت است.
 
به گفته ارکیسون 40 درصد گوشی‌هایی که در فصل سوم امسال فروخته شدند گوشی هوشمند بودند.

​​